Okunma

Blu-ray’de İşler Değişiyor


16 Şubat 2009 Pazartesi 07:05
Blu-ray’de İşler Değişiyor

Philips’in Teknoloji Müdürü Chris Buma, tüketicilerin talebinin her geçen gün PlayStation 3 yerine Blu-ray oynatıcılara doğru kaydığını açıkladı. Yeni formatın başlangıcı için PS3 konsolunun iyi bir performans sergilediğini belirten Buma, artık insanların sadece Blu-ray izlemek için PS3 yerine Blu-ray oynatıcılara yöneldiğine dikkat çekti.

Eskiden en ucuz Blu-ray izleme yöntemi PlayStation 3 iken, artık çok daha uygun fiyatlı Blu-ray oynatıcıların piyasada olduğunu söyleyen Philips yetkilisi, PS3’ün Blu-ray oynatıcı olarak piyasada sahip olduğu aslan payının yakın gelecekte başkaları tarafından paylaşılacağını öne sürdü.

Kriz Blu-ray’e Dokunmadı mı?

Blu-ray’in ekonomik krizi sorunsuz atlatacağını da savunan ve aynı zamanda BDA sözcüsü olan Chris Buma, piyasanın yavaşlamasına ve rakamlarda görülen düşüşlere rağmen, yeni formatın beklenen performansı verdiğini iddia etti. Bakalım Blu-ray, gerçekten de Buma’nın bahsettiği kadar sağlam adımlarla yoluna devam edebilecek mi.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Blu-ray’de İşler Değişiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Blu-ray’de İşler Değişiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Blu-ray’de İşler Değişiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "