Okunma

Blu-ray’e Yasal İzin


15 Aralık 2008 Pazartesi 07:23
Blu-ray’e Yasal İzin

Japonya, internetten indirilen yüksek çözünürlüklü filmlerin kalite kaybı olmaksızın Blu-ray’e yazılmasına izin verilen ilk ülke oldu. Tsutaya adlı bir video kiralama şirketinin yeni uygulaması, ilk etapta 400’ün üzerinde film sunacak şekilde 19 Aralık’ta hizmete girecek. Her indirme başına sadece iki kopyanın izinli olduğu bu serviste fiyatlar ise 3.675 Yen (Yaklaşık 62 YTL) civarında. Anlaşılan Tsutaya, orijinal kutudan yoksun kalmanın, alışverişe çıkma zahmetine üstün geleceğini umuyor. DVD ve hafıza kartlarına kopyalama imkanı da tanıyan servis, bakalım kullanıcılardan nasıl bir geri dönüş alacak.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi İçin : Tsutaya
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Blu-ray’e Yasal İzin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Blu-ray’e Yasal İzin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Blu-ray’e Yasal İzin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "