Okunma

Bluetooth 3.0 Geliyor


12 Nisan 2009 Pazar 15:22
Bluetooth 3.0 Geliyor

Bluetooth 2.1+EDR günümüzde kullanılan Bluetooth teknolojisinin başında geliyor. Bu teknoloji saniyede 3 Mbit’lik bir veri transfer hızı ile ilgi çekiyor. Düşük kapasiteli veriler için bu hız hiçbir şekilde zorluk çıkarmıyor. Fakat yüksek kapasiteli verilerin transfer edilebilmesi için baya bir beklemek gerek. Bluetooth SIG adlı geliştiriciler grubu işte buna bir çözüm bulduğunu açıkladı. Bluetooth 3.0 olarak adlandırılan yeni Bluetooth standardı özellikle yüksek veri transfer hızları ile şimdiden ilgi çekiyor.

 

Bluetooth 3.0, yüksek kapasiteli verileri transfer edebilmek için W-Lan teknolojisine br köprü kurarak kullanacak.

 

Bluetooth 3.0 hakkında detaylı bilgi SIG’nı 21 Nisan’daki açıklamasını beklemek zorundayız. Fakat bizim bildiğimiz Bluettoh 3.0’ın W-Lan teknolojisini de desteklemesi.

Bluetooth 3.0 yüksek kapasiteli verileri transfer edebilmek için W-Lan teknolojisini kullanabilecek. Bluetooth 3.0 teknolojisi sistemde bulunan W-Lan teknolojisi ile anlaşabilecek ve yüksek verileri bu bant genişliğinde bir köprü kurarak transfer edecek. Küçük kapasiteli veriler, Bluetooth teknolojisini kullanılabilecek.

:: Bluetooth teknolojisini geliştirmeye gerek var mı?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Bluetooth 3.0 Geliyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ölü teknoloji artık. Bluetooth telefonlarda kablosuz kulaklıktan başka hiç bir işe yaramıyor.

" Bluetooth 3.0 Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bluetooth 3.0 Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bluetooth 3.0 Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "