Okunma

Bluetooth 4.0 Yıl Sonunda Geliyor


05 Mart 2010 Cuma 23:07
Bluetooth 4.0 Yıl Sonunda Geliyor

Sizlere burada yer alan yazımızda Bluetooth 3.0 teknolojisine dair gelişmelerden bahsetmiştik. Daha bu konunun üzerinden bir yıl geçmeden Bluetooth SIG yetkililerinden Mike Foley, Bluetooth 4.0’a dair ilginç açıklamalar yaptı.

Yeni teknolojinin yıl sonuna kadar son kullanıcıya sunulmaya hazır hale geleceğinin ifade edildiği açıklamalarda, Bluetooth 4.0’ın güç yönetimi konularına odaklanmış olacağı belirtiliyor. Bu yönde çarpıcı bilgiler paylaşmaktan kaçınmayan Foley, yeni teknolojinin düğme piller ile çalışabilecek kadar optimum düzeyde enerji tasarrufu sağlayacağını ifade ediyor. Ayrıca cihazlara göre bazı özelliklerin kırpılarak kullanıma sunulabileceği de gelen duyumlar arasında.

:: Bluetooth kablosuz iletişim ortak paydası olabilecek düzeyde bir platform mu?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bluetooth 4.0 Yıl Sonunda Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bluetooth 4.0 Yıl Sonunda Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bluetooth 4.0 Yıl Sonunda Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "