Okunma

Bluetooth Gibi WiFi: Cliffside


01 Nisan 2008 Salı 21:00
Bluetooth Gibi WiFi: Cliffside
Intel‘in üzerinde çalıştığı Cliffside teknolojisi temelde kablosuz ağ kartınızın bir erişim noktası gibi çalışmasını sağlıyor. Şimdi diyeceksiniz ki, bunda ne gibi bir yenilik var? Doğru, çünkü bilgisayarların yazılımsal olarak erişim noktası gibi çalışmasını sağlayan teknoloji yeni bir şey değil. Buradaki yenilik, çevre birimleri ve bilgisayar arasındaki kablosuz ağın yapılandırılabilmesiyle ilgili bir yenilik. Bildiğiniz üzere, kablosuz ağ destekli bir yazıcınız varsa, bu yazıcı erişim noktasına bağlanır, sonrasında ise erişim noktası üzerinden  yazıcıyla iletişim kurarsınız.

Değişim Nerede?

Cliffside kod adlı teknolojiyle, çevre birimleriyle kablosuz ağ üzerinden, doğrudan iletişim kurulabiliyor. Bu teknolojiyle, bilgisayar bir erişim noktası gibi görünüyor ve bağlantı aşamaları Bluetooth teknolojisinde olduğu gibi daha basit hale getiriliyor. Yazıcılar, ağ kameraları ve diğer çevre birimlerinin bilgisayarı görüp tanıması ve kolayca bağlanması mümkün oluyor.

Bilgi için: Intel
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http:/shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bluetooth Gibi WiFi: Cliffside konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bluetooth Gibi WiFi: Cliffside ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bluetooth Gibi WiFi: Cliffside ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "