Bluetooth Küpe Geliyor!


31 Ekim 2009 Cumartesi 10:20
Bluetooth Küpe Geliyor!

Bluetooth kulaklık kullananlar bilir; siz Bluetooth üzerinden konuşurken, dışarıdan oldukça ilginç manzaralara sahne olursunuz. Hatta arabada Bluetooth kulaklıkla konuşan biri, kulaklığın olmadığı taraftan bakan biri tarafından kendi kendine konuşuyor gibi gözükür.

Filmlerden aşina olduğumuz ajanlar, kulaklarına yerleştirdikleri telsiz sayesinde diğer arkadaşlarıyla iletişim kurarlar. Belki de bunun, gizliliği ihlal ettiğini fark eden girişimciler, Bluetooth küpe geliştirerek, tam gizlilik moduna girmeyi hedefliyor. Zira neredeyse görünmeyen bu ufacık küpe, aynı zamanda Bluetooth teknolojisini destekliyor. Böylece bunu kullanan insanlar, artık dışarıdan iyice deli olarak gözükecek, tabii bir ajan değilseniz.

Kiminle nasıl iletişim kurduğunuzu belli etmeyen bu küpe, Bluetooth destekli herhangi bir telefonla entegre olabiliyor. Ne var ki küpenin Bluetooth’un kapsama alanı yalnızca 10 metre.

:: Bu Bluetooth küpeyi takmak ister miydiniz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bluetooth Küpe Geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bluetooth Küpe Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bluetooth Küpe Geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "