Okunma

Bluetooth Üzerinden Arkadaşlık


09 Aralık 2008 Salı 04:52
Bluetooth Üzerinden Arkadaşlık

Bluehoo, zamanında Nokia‘nın da Sensor ile denediği bir arkadaş çevresi edinme yöntemini kullanıyor. İnternetteki sosyal ağlardan tek farkı, bulacağınız kişilerin birkaç metre ötenizde olması. Teknik basit: Yazılımı indirip kuruyorsunuz ve cep telefonunuzun Bluetooth bağlantısını hep açık bırakıyorsunuz. Bu şekilde çevredeki diğer kullanıcılar Bluetooth üzerinden sizin profilinizi görüntüleyebiliyorlar.

İnternet de Kullanılıyor

Bluehoo hizmetinde internet üzerinden de bilgi paylaşılabiliyor ve bu sebeple sürekli bir internet bağlantısı gereksinimi var. İlginç bir sosyal ağ denemesi olan Bluehoo’yu kullanmak için yapmanız gereken tek şey internet sitesini takip etmek.

:: Bluetooth üzerinden arkadaşlıklar kurmaya başladınız mı?

Bilgi için: Bluehoo
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bluetooth Üzerinden Arkadaşlık konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bluetooth Üzerinden Arkadaşlık ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bluetooth Üzerinden Arkadaşlık ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "