Okunma

Bluetooth’a FTP Desteği


24 Mayıs 2009 Pazar 10:13
Bluetooth’a FTP Desteği

FTP OBEX, Java destekli herhangi bir mobil cihazınızda Bluetooth üzerinden yapacağınız dosya transferi işlemlerini, dahili bir dosya yöneticisi ile görmek ve transfer işlemlerini gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz oldukça başarılı bir uygulama. Karşı Bluetooth cihazda her türlü arama, kopyalama, silme, isim değiştirme, dosya gönderme ve indirme gibi işlemleri rahatlıkla yapabileceğiniz uygulama kendine has kullanıcı arayüzü ile oldukça başarılı.


Bluetooth üzerinden FTP’nin adresi FTP OBEX

Sık kullandığınız cihazları favoriler adı altında ekleyebiliyorsunuz ve kapsama alanında olduğu sürece kolayca bağlanabiliyorsunuz. Kısayol tuşları ile kullanımı oldukça kolay olan OBEX FTP dahili dosya yöneticisinde kullanışlı özelliklere sahip.

Multimedya içerikleri kendi içersinde görüntüleyebilen uygulama, ZIP ve GZIP arşivlerine tam olarak (şifreleme dahil) destek veriyor. Dokunmatik ekran desteği bulunan yazılıma şifre yetkisiz ellerin ulaşımına sınırlandırma getirebiliyorsunuz.

On altı farklı dil seçeneği sunan yazılım orijinal olarak Türkçe dil desteğine sahip değil. Buradaki linkten indirebileceğiniz arşivin içersinde jar ve jad dosyaları mevcut olduğundan tüm java destekli cihazlarda sorunsuz çalışabiliyor.

:: Uygulama hakkındaki görüşlerinizi forumda tartışıyoruz.

 

Ahmet Gözütok (Forum: alabula)
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bluetooth’a FTP Desteği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bluetooth’a FTP Desteği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bluetooth’a FTP Desteği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "