Okunma

BMD, Anadolu Bilişim Veri Merkezi’nde


30 Mayıs 2012 Çarşamba 09:58
BMD, Anadolu Bilişim Veri Merkezi’nde

Bilişim Muhabirleri Derneği (BMD) üyeleri, bilişim sektörünün önde gelen kuruluşlarından Anadolu Bilişim Hizmetleri tarafından 2010 yılında dünya standartlarında teknoloji ve altyapıyla kurulan Anadolu Bilişim Veri Merkezi’ni ziyaret ettiler. Veri merkezi sistemleri ve işleyişini kapsamlı bir şekilde inceleme fırsatını bulan BMD üyeleri, gezi sonunda Anadolu Bilişim çalışanları ile birlikte Tuzla Karting Pisti’nde düzenlenen karting turnuvasına katıldılar.

Anadolu Bilişim Hizmetleri ve Bilişim Muhabirleri Derneği’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği organizasyonda, BMD üyeleri Anadolu Bilişim yöneticileriyle birlikte veri merkezini gezerek yeni teknolojiler ve çözümler hakkında detaylı bilgi edindiler. Anadolu Bilişim Veri Merkezi, fiziksel altyapısı ve hizmet kapsamı ile bu alanda uygulanan dünya standartlarını hali hazırda 30 binden fazla kurumsal kullanıcıya sunuyor.

Tier III standartlarında altyapısı ile bilişim hizmetlerine yeni bir anlayış getirme amacıyla kurulan merkez, şirketlerin ihtiyaç duydukları veya sahip oldukları sistemleri güvenli bir şekilde barındırıyor. Ayrıca bu sistemler ve üzerinde yer alan iş uygulamaları Anadolu Bilişim’in uzman ekipleri tarafından yönetilip işletiliyor.

Anadolu Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Çetin Uygun, veri merkeziyle ilgili olarak BMD üyeleriyle şu bilgileri paylaştı: “Bugün, bütün kurumlar rekabet ortamında kalabilmek için geçmişe oranla çok daha fazla bilgiyi saklamak, yönetmek ve işlemek zorunda. Anadolu Bilişim Hizmetleri olarak 2020’de bölgemizde lider şirket olma hedefimizle yola devam ediyoruz. Anadolu Bilişim Veri Merkezi’nde şu anda 150’den fazla kurumsal müşterimize 2 bin 200 metrekarelik alanda üst seviyede bilişim hizmetleri sunuyoruz. Kritik iş süreçlerini yönetmek için kesintisiz hizmet garantisi sunan veri merkezimiz, sahip olduğu ISO 9000, ISO 20000 ve ISO 27001 sertifikalarının yanına ocak ayında PCI DSS sertifikasını eklemeye hak kazanarak yüksek güvenirliliğini bir kez daha kullanıcıları için garantiledi. Küresel rekabette yer almak isteyen şirketlere hız kazandıracak hizmetlerimizi geliştirmek için sürekli olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Veri merkezini gezen BMD üyeleri, Anadolu Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Çetin Uygun’dan merkez hakkındaki bilgileri dinledikten sonra, ABH çalışanları ile birlikte Tuzla Karting Pisti’nde heyecan dolu bir karting turnuvasına katıldılar.

:: Etkinlik ile ilgili düşüncelerinizi burada paylaşabilirsiniz.

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" BMD, Anadolu Bilişim Veri Merkezi’nde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BMD, Anadolu Bilişim Veri Merkezi’nde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BMD, Anadolu Bilişim Veri Merkezi’nde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "