Okunma

BMW, 3D yedek parça kullanımını artıracak!


08 Aralık 2018 Cumartesi 22:00
BMW, 3D yedek parça kullanımını artıracak!

Yedek parça üretiminde üç boyutlu yazıcılardan destek alma fikri, yeni bir fikir değil. BMW 3D yedek parça kullanımına ilk kez 2010 yılında başlamıştı.

BMW 3D yedek parça üretimini artırıyor!

Şirket tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre 1 milyondan fazla yedek parça ihtiyacı, üç boyutlu yazıcıların yardımı sayesinde karşılandı.

BMW, üç boyutlu yazıcı konusunda HP ile ortak bir çalışma yürüttü. Üretilen 1 milyonuncu yedek parça ise, markanın popüler elektrikli modeli olan BMW i8‘e ait. Hatta bu konuyla ilgili çekilmiş bir video da bulunuyor.

Sadece 2018 yılı içerisinde 200 bin parçanın üretiminde üç boyutlu yazıcı kullandıklarını açıklayan BMW yetkilileri, bu sayının 2017’ye göre %42 daha fazla olduğunu da belirtti.

Bu şekilde hem parça üretimi maliyetlerinin düştüğünü, hem de eski BMW modelleri için de yedek parça desteği sağlayabildiklerini belirten şirket yetkilileri, üç boyutlu yedek parça kullanımını daha da yaygınlaştırmak için çalışmalar yürüttüklerini ekledi.
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “BMW, 3D yedek parça kullanımını artıracak!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Bu 3d yazıcılardan bir tane de ben sipariş etmeyi düşünüyorum daha temiz bir çevre daha temiz bir dünya.

" BMW, 3D yedek parça kullanımını artıracak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BMW, 3D yedek parça kullanımını artıracak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BMW, 3D yedek parça kullanımını artıracak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "