BMW abonelik sistemi ile özellikleri satacak


08 Temmuz 2020 Çarşamba 17:40
BMW abonelik sistemi ile özellikleri satacak

Yakın zamanda BMW abonelik sistemi ile birçok özelliğini kullanıcılara süreli olarak sunacak. BMW, koltuk ısıtma, direksiyon ısıtma, direksiyon soğutma, masaj gibi birçok özelliği müşterilerine abonelik sistemi ile satmak istiyor.

BMW dijital kişiselleştirme ile birçok özelliği abonelik sistemiyle satacak

BMW sahiplerinin yazılım güncellemesi yolu ile otomobillerine bazı ek paketleri ekleyebilmesi dijital kişiselleştirme adı altında yer alıyor. Bu ek paketlerin içerisine hız sabitleyici, şerit takip asistanı gibi teknik özelliklerin yanı sıra ısıtmalı direksiyon gibi özellikler de yer alıyor..

BMW sahipleri, abonelikleri mobil uygulamalarda olduğu gibi süreli olarak satın alabilecekler. BMW’nin gösterdiği bir örnekte, otomobilin sahibi kullandığı süre boyunca ısıtmalı koltuklar için ödeme yapabilir. Daha sonra sattığı kişi isterse aboneliği tekrar alabilir veya almaz. Bu gibi aboneliklerin yakın zamanda tüm otomobil markalarında karşımıza çıkması oldukça olası bir durum.

BMW abonelik sistemi ile kullanıcılar sunacağı özellikler pazardan pazara farklılık gösterecek. BMW sözcüsünün verdiği örnekten yola çıkacak olursak, ısıtmalı koltuklar ABD’de bir lüks olarak görünmezken bazı pazarlarda lüks olarak görülebiliyor ve sıfır otomobil satın almak isteyenler tarafından tercih edilmeyebiliyor. Bu durumda ilk satın almada otomobilin ek özelliklerle çok daha pahalı olduğunu düşünen pazarlarda daha çok özellik BMW abonelik sistemi ile satılacak.

BMW ücretli aboneliği rakiplerinde de yer alabilir

Rakipleriyle kıyasladığımızda BMW’nin bu sisteminin ilk etapta ne kadar kullanıcı dostu olduğunu görmek bir hayli zor olacak. Tesla’nın her güncellemede otomobillerini ücretsiz olarak veya çok ucuz abonelik ücreti ile daha gelişmiş hale getirmesi, BMW’nin dijital kişiselleştirme sistemine karşı verilebilecek en açık örneklerden biri.

BMW abonelik sisteminin ilk örneği ABD’de görüldü. Daha önce Tesla’da gördüğümüz ve son güncelleme ile isteyen kullanıcıların kullanabileceği araç içi kamerası ABD’de yaklaşık 500 BMW sürücüsü tarafından aktif olarak kullanılıyor. Bir kaza durumunda bu sistem kazanın 20 saniye öncesini ve kaza anını kayıt altına alarak kimin hatalı olduğunu kanıtlamaya yardımcı oluyor. Bu sistemi kullanan sürücüler şimdilik yılda 39 dolar, eğer üç yıllık kullanmak isterlerse 99 dolar abonelik ücreti ödüyorlar.

Abonelik sisteminde çok farklı özellikler yer alacak

BMW abonelik sisteminde gördüğümüz dikkat çekici bir diğer detay da motor sesini içeriye veren ses sisteminin de listede yer alması. Bugün birçok BMW modelinde otomobil içerisinde duyulan motor sesi, otomobilin motorundan gelmiyor. Önceden kaydedilmiş sesler sürücü ve yolcular tarafından duyuluyor. Bu gibi özelliklerin de abonelik sisteminde yer alması şaşırtıcı bir durum.

Ülkemizde de kullanılmasını beklediğimiz bu sistemin sizce sıfır otomobil fiyatlarına etkisi nasıl olur. Ayrıca ikinci el otomobil satışlarında da etkili olacak bu sistemin uygulanması sizce mantıklı mı? Yorumlarda belirtin lütfen.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “BMW abonelik sistemi ile özellikleri satacak”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Alman otomobil firmalarının hepsi dolandırıcı. Mercedeste bir çekici demiri 13.000 tl. plastik üzerine nikelaj tampon altı 80 cm parça 4000 tl, en iyi arabayi alsan en az 200-300 bin tl lik paket alacan. 19 inc jant ile 21 inc arasinda 30 bin tl fark var. Koktuk isitma sogutma vs gibi özellikleri bir kez sattığı donanımı, aynı araca defalarca satacak. Hanim kullansa araci onada ayri parami alacak. Aracta cocuklar varken arka koltuk isitoci cok calosti diye ondan da ekstra alacakmi

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Arabayı bedava verin o zaman para tüccarları zaten alamıyoruz araba yi hadi aldik diyelim işin yok abonelegini öde var olan tüm sistem cebimizdeki paraya goz dikmiş

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  olan yine bize olacak. yine zam geliyor

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Avrupa’da 3 kuruşa satılan araçlar hepsi

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Bmw yi zaten zenginler alıyor neden abonelikle uğraşsınlarki bastırır parayı vurur kırbacı 😂

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  BMW 3.20 + DLC Reloaded part 1.rar

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla çok saçma ve uygulanması çok zor bir sistem. Akılları sıra arabayı cep telefonu gibi düşünüp, yazılımla özellik satmaya çalışmışlar ama kaçırdıkları nokta şu ki; bir koltuğun ısıtmalı koltuk olabilmesi için donanımda gerekiyor. Eğer bütün arabalara bu donanımı koyarlar ve ücretini verene sadece açarlarsa, bu özelliği almayı düşünmeyen kişiye bu donanımı satmak durumunda kalacaklar ve buda fiyata yansıyacak. Fiyat konusunda rekabet edemezler.

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Saçmalık sanki internetten video izler gibi klimayı açamam istiyorsun üyeliğiniz bitmiştir diyecek fakat klima arızalıysa kim tamir ettirecek ?

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Sacmaa

" BMW abonelik sistemi ile özellikleri satacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BMW abonelik sistemi ile özellikleri satacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BMW abonelik sistemi ile özellikleri satacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 2. 2 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 3. 3 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 4. 4 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 5. 5 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 6. 6 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 7. 7 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 8. 8 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 9. 9 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 10. 10 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?