Okunma

BMW, Intel ile Ortaklığını Açıkladı!


02 Temmuz 2016 Cumartesi 09:30
BMW, Intel ile Ortaklığını Açıkladı!

Alman otomobil devi BMW, ABD merkezli teknoloji şirketi Intel, ile sürücüsüz otomobil teknolojileri konusunda anlaşmaya vardı. BMW ile Intel‘in anlaşmaları çerçevesinde 2021 yılına kadar iki şirket ortaklığındaki sürücüsüz otomobilin meydana geleceğinin yer aldığı ifade ediliyor.

BMW-Intel’den Sürücüsüz Otomobil

Alman otomobil şirketi BMW, 2021 yılından itibaren tamamen ya da büyük ölçüde otonom sürüş yeteneğine sahip otomobilleri meydana getirmek amacıyla Intel ve Mobileye şirketleri ile işbirliğine gitti.

Intel’in anlaşma çerçevesinde BMW’ye vereceği desteğin, gerekli işlemci gücünü sağlamasından oluşacağı Engadget‘daki haberde yer aldı. İsrail merkezli teknoloji şirketi Mobileye ise, sürücü sistemlerinin ve sensörlerinin geliştirilmesini odağına alacak.

16-07/02/indir-1.jpg

BMW Vision Next 100 konsepti çerçevesinde, kuruluşunun 100.yıl etkinlikleri‘nde, tamamen ya da kısmi otonom teknolojisine sahip otomobillerini piyasaya sürmeyi planlıyor.

16-07/02/bmw_intel-1467435406.jpg

BMW‘nin Intel ve Mobileye şirketleri ile sağladığı ortaklık sonucunda üretiminde bulunacağı sürücüsüz otomobil filosunu önümüzdeki yıl test etmeye başlayacağı ifade ediliyor. BMW’nin i3 çözümü merkezli olarak elektrikli otomobil üretimi konusundaki çalışmalarının da gelecek süreçte devam edeceği dile getiriliyor.

:: BMW’nin sürücüsüz otomobil teknolojilerini geliştirmesinde Intel ve Mobileye şirketlerinin yararlı olacağını düşünüyor musunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “BMW, Intel ile Ortaklığını Açıkladı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Tesla best model s model X ve 3 ile ezer

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bmw her zaman öncü olmuştur diğerleri nal toplar

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bmw açılımı benim masrafım war oyüzden Mercedes benz yada daimler benz alacaksın masraftan kurtulacaksın

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bmw açılımı benim masrafım war oyüzden Mercedes benz yada daimler benz alacaksın masraftan kurtulacaksın

 5. SDN Okuru dedi ki:

  tesla alayını batıracak, bmw kullanıcısıyım seneye satmayı düşünüyorum model 3 ile beraber, mevcut otomobil firmalarının geri kafalı olduğunu düşünüyorum

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bmw ilk önce ses sistemini düzeltsin

" BMW, Intel ile Ortaklığını Açıkladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BMW, Intel ile Ortaklığını Açıkladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BMW, Intel ile Ortaklığını Açıkladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "