Okunma

BMW X1 modelleri geri çağrılıyor!


25 Mayıs 2019 Cumartesi 22:00
BMW X1 modelleri geri çağrılıyor!

BMW’nin giriş seviyesi crossover modeli BMW X1 geri çağırma programı ile gündeme geldi. Açıklanan geri çağırma sebebi ise, otomobilin ağır yaralanmalara sebep olabilecek olan bir hatasının tespit edilmiş olması.

BMW X1 geri çağırma programında bulunan sorunlu modeller hangileri?

Şirketten yapılan açıklamaya göre 10 Mart 2015 ile 2 Mayıs 2019 tarihleri arasında üretilmiş BMW X1 modellerinde, sürücü güvenliğini tehdit eden bir hata tespit edildi.

Bu sorun nedeniyle, özellikle önden gelen darbelerde, sürücünün başından yaralanma riski çok yükseliyor.

bmw x1 geri çağırma programı 2

Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi olan, Amerika merkezli NHTSA, yaptığı çarpışma testleri sonucunda otomobilin sürücü güvenliğine tehdit oluşturabilecek sorunları olduğunu tespit etti.

BMW de kendi yaptığı testler sonucunda durumun varlığını kabul etti ve ücretsiz onarım içeren bir geri çağırma programı başlatacağını duyurdu. Ayrıca şirket yaptığı açıklamada, bu problemden kaynaklı bir yaralanma veya ölüm yaşandığına dair bulgularının olmadığını da belirtti.

2 Temmuz 2019 itibari ile başlaması planlanan geri çağırma programının, ülkemizde satılan BMW X1 modellerini kapsayıp, kapsamayacağı ise belirsizliğini koruyor.

 
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “BMW X1 modelleri geri çağrılıyor!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Bende bmw x1 2017 model var hep şanzuman sorunu yaşiyorum,yeni şanzuman taktılar birkaç ay düzeldi,sonra gene sorunlar başladı,bence bmw x1 her yeri hatalı,bir daha hiçbir şekilde bmw almiyacam,fabrika mağduriyetimi gidermiyor

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Aga bu aralar hem telefon hem araba sektörü habire geri çağırıyor bune ya sanki oyuncak anasını satayım hiç mi kontrol edilmiyor bunlar

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Bütün Avrupa’da emisyon davasına konu olan 1.6 dizel wv motorlu araçları burada filoya katıp kiraladılar.

" BMW X1 modelleri geri çağrılıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BMW X1 modelleri geri çağrılıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BMW X1 modelleri geri çağrılıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "