Boeing 737 Max üretimi için yeni karar!


28 Mayıs 2020 Perşembe 07:30
Boeing 737 Max üretimi için yeni karar!

Boeing firması tarafından uzun bir süredir sorunları bitmek bilmeyen 737 Max yolcu uçağı ile ilgili önemli bir açıklama yapıldı. Bu açıklama ile birlikte Boeing 737 Max üretimi hakkında detaylara ulaşıldı. Ancak bu açıklama, akıllara farklı soruları da beraberinde getiriyor.

Boeing 737 Max üretimi yeniden başlıyor

Yapılan açıklamaya göre 737 Max üretimi uzun bir aradan sonra yeniden başlıyor. Her ne kadar şu an için Boeing 737 Max sorunları tamamıyla giderilmiş olmadığı için FAA tarafından uçuşuna izin verilmiyor olsa da firma tarafından üretime devam kararı alınmış.

Boeing 737 Max üretimi

Bilindiği gibi Boeing 737 Max uçağı, Mart 2018 tarihinde 2 farklı kaza ile gündeme gelmiş ve ne yazık ki 346 yolcu ve uçuş ekibi hayatını kaybetmişti. Bu kazalara rağmen Boeing, uçağın üretimine devam etmişti. Aralık 2019 tarihinde ise firma tarafından resmi olarak 737 Max üretimine ara verildiği ifade edildi.

Daha sonrasında ise yapılan detaylı araştırmalarda, birçok yeni hata gündeme geldi. Nitekim birçok uçak, satışı yapılmasına rağmen hangarlarda beklemeye başladı. Bu bekleyişin halen daha devam ettiğini de belirtmek gerekiyor. Türk Hava Yolları da benzer bir durum içerisinde.

Daha önce de belirtildiği gibi FAA tarafından uçuş izni hala verilmiş değil. Firmanın beklentilerine göre de 2020 yılının ikinci yarısından önce de yeniden uçuşa çıkamayacak. Alınan yeni üretim kalite kontrol süreçlerinden dolayı yeni Boeing 737 Max üretimi nispeten daha kısıtlı olacak. Firma tarafından yapılan açıklamalar da bu yönde beliriyor.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Boeing 737 Max üretimi için yeni karar!”

 1. Ahmet dedi ki:

  Boeing uçuş tarihinin en iyi orta sınıf yolcu uçağıdır, bu uçağa yapılan komplo teorileri tamamen başarıyı çekememektir. Mekanik sorunu olduğu söylendi hiçbir mekanik arızası tespit edilmedi. Geçte olsa kıymeti bilinecek bir uçak er ya da geç.

" Boeing 737 Max üretimi için yeni karar! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Boeing 737 Max üretimi için yeni karar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Boeing 737 Max üretimi için yeni karar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT
 2. 2 Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT! Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT!
 3. 3 iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son! iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son!
 4. 4 Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma
 5. 5 Isırılmış elma logosu nereden çıktı? Isırılmış elma logosu nereden çıktı?
 6. 6 Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor! Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor!
 7. 7 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar
 8. 8 Elindeki telefonu görmeden bil! Ofiste körebe Elindeki telefonu görmeden bil! Ofiste körebe
 9. 9 Tek telefonda iki WhatsApp çalıştırmak! Tek telefonda iki WhatsApp çalıştırmak!
 10. 10 Apple'dan bir zam daha! Servis ücretleri değişti (Video) Apple'dan bir zam daha! Servis ücretleri değişti (Video)