Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net

Booking Türkiye’de yeniden kullanıma sunuluyor

Ana sayfa / İnternet

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip olan seyahat ve tatil platformlarından biri olan Booking, uzun süre önce seyahat acentelerinin haksız rekabet edildiği üzere şikayet edilmesiyle Türkiye’de kullanıma kapatılmıştı. Şimdi de Turizm ve Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Firuz Bağlıkaya‘nın bir televizyon kanalında yaptığı açıklamaya göre Booking Türkiye‘de yeniden aktif olacak.

Booking Türkiye’de ne zaman açılacak?

Aslında geçen aylarda bazı bakanlar tarafından yapılan açıklama, Booking’in bu yaz açılacağı yönündeydi. Fakat görülen o ki henüz Booking Türkiye’de aktif değil.

Bağlıkaya’nın yaptığı açıklamalara göre de çok fazla sayıda turistin ülkemize gelmesine kolaylık sağlayacak olan Booking, gereken şartları sağladığında yeniden faaliyete girecek.


Firuz Bağlıkaya’nın yaptığı açıklama tam olarak şu şekilde:

“Merkezleri Türkiye dışında olup, tüketiciyle turizmciyi bir araya getirerek para kazandıran Booking.com benzeri siteler için ‘kurumsal üyelik’ statüsü üzerinde çalışıyoruz. Bu statüyü hayata geçirince Booking.com benzeri hizmetler ülkemizde yeniden hizmete açılabilecekler. Bu konuda geçtiğimiz günlerde görüştüğümüz Booking.com yetkililerine teklifte bulunduk”

Yorum Ekleyin