Botlar, Teknolojiye Nasıl Yön Verecek?


20 Temmuz 2016 Çarşamba 15:30
Botlar, Teknolojiye Nasıl Yön Verecek?

Venture Beat 2016 MobileBeat Etkinliği‘ne katılan Google Play Store Uygulamalar ve Oyunlar Geliştirme Müdürü Purnima Kochikar, botların teknoloji dünyasındaki önemine vurgu yapan açıklamalarda bulundu.

Google Play Store Müdürü Purnima Kochikar, yapay zeka ve makine öğrenmelerinin revaçta olduğu bir dönemde, insanların teknoloji ile etkileşimleri noktasında botların son derece önemli olduğunu belirtti.

16-07/19/chat_bot-01.jpg

Dünyanın en önemli çevrimiçi mağazalarından biri olarak, uygulama-kullanıcı etkileşimlerine önem verdiklerini ifade eden Kochikar, bu bağlamda botlardan en çok yararlanan şirketlerden biri oldukları söyledi.

Teknolojinin yeni kanallarla bütünleşmesi noktasında, değişimlere ve yeniliklere açık olmasının gerektiğini dile getiren Google Play Store Müdürü, teknolojide hangi yeniliklere ihtiyaç duyulduğu sorusuna üç başlık altında cevap verdi.

Kochikar, kullanıcılara “asistan” görevi görebilecek, “akıllı” ve “duygusallığı” barındıran çözümlerin teknoloji alanına yansıması gerektiğini sözlerine ekledi.

16-07/19/google-rankbrain-1000x475.jpg

Akılcı çözümlerin, teknolojideki doğallık boyutunu arttırabileceğini söyleyen Kochikar, kendi ailesi ile Hindistan‘da İngilizce konuşmasını örnek vererek, chat botlarının diller arasındaki farklılık sorunlarına önemli bir çözüm alternatifi olabileceğini belirtti.

Markaların söz konusu gereksinimleri odaklarına alarak mutlaka çalışmalarda bulunacaklarını söyleyen Hint yetkili, şirketlerin uzun süredir söz konusu teknolojilere yöneldiklerini dile getirdi.

Kullanıcıların, şirketle gerçekleştirecekleri temas sırasında, doğal ve kullanıcının ana dilini konuşan bir uygulamanın, bireyler ile kurumlar arasındaki iletişime yapacağı katkının yadsınamayacağını söyleyen Kochikar, sektördeki PR (Halkla İlişkiler) çalışanların da söz konusu çözümlerden en iyi şekilde yararlanabilecekleri söyledi.

16-07/19/gettyimages-76185347-s-582x437.jpg

Purnima Kochikar’ın açıklamalarının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

:: Google Play Store Müdürü’nün botlara ve botların kullanıcı-şirket etkileşimlerine yaptığı katkıya ilişkin açıklamalar hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Botlar, Teknolojiye Nasıl Yön Verecek?”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Kafa atmaya başlayarak

" Botlar, Teknolojiye Nasıl Yön Verecek? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Botlar, Teknolojiye Nasıl Yön Verecek? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Botlar, Teknolojiye Nasıl Yön Verecek? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
 2. 2 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
 3. 3 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
 4. 4 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 5. 5 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 6. 6 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 7. 7 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 8. 8 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 9. 9 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
 10. 10 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi