Okunma

BRAVIA ile “Gerçeği” Keşfedin!


22 Mayıs 2009 Cuma 11:43
BRAVIA ile “Gerçeği” Keşfedin!

Sony geçen gün basın’a özel bir etkinlik yaptı. Bu etkinlikte Bravia ailesine dahil olan yeni üyeler tanıtıldı. 200 Hz hızında olan Z4500 ile birlikte düşük güç tüketimi ile ilgi çeken WE5 ve dünyanın en ince LCD televizyonu olan ZX1 bu etkinlikte oldukça fazla ilgi çekti.

 

 


200Hz LCD TV: Z4500

BRAVIA Z4500, Motionflow 200Hz sistemi sayesinde her orijinal kare için üç ek kare hesaplayarak kare hızını saniyede 50‘den 200‘e kadar çıkartıyor. Bu özellik bu ürünü şimdiye kadar dünya’da üretilip satışa sunulan en hızlı ve akıcı Full HD televizyon yapıyor. Z4500, özellikle futbol maçları ve aksiyon filmlerinde, hiç olmadığı kadar akıcı ve net görüntüler verebiliyor.

Z4500, FullHD görüntüyü 200 Hz’lik bir tarama hızı ile veriyor.

 


%50 Daha az Güç Tüketiyor: WE5

Enerji verimliliğine yeni standartlar getiren ve önceki modeline göre yüzde 50 daha az güç tüketen WE5, Full HD görüntü performansından ödün vermeyerek elektrik faturalarının azalmasında katkı sağlıyor.

WE5’te ekrana 3 metrelik normal bir mesafede oturan birinin vücut ısısını ve hareketlerini algılayan bir “Akıllı Varlık Sensörü” bulunuyor. Bu sayede eğer izleyici odayı terk ederse veya başka bir yere yönelirse, sensör “görüntü kapama” modunu etkinleştiriyor fakat LCD TV’nin sesi açık kalıyor. İzleyici tekrar odaya girdiğinde görüntü anında geri geliyor.

 

WE5, elektrik faturalarının azalması için elinden geleni yapıyor.

 


Dünyanın En İnce LCD TV’si

Edge LED teknolojisine sahip ZX1 sadece 9,9 mm kalınlığında. 100 Hz Motionflow teknolojisine sahip olan bu ürün  Gelişmiş Kontrast Geliştiricisi sayesinde  inanılmaz derecede net ve ayrıntılı  görüntüler verebiliyor. Bu ürünün esas özelliği arka aydınlatmasına sahip olmaması. Tüm LCD TV’lerde mutlaka bir arka aydınlatma vardır. ZX1 buna karşın Edge LED teknolojisini kullanıyor. Bu teknolojinin avantaj, ışık kaynağını kenarlarda bulundurması. ZX1 ışık kaynağını çerçevede bulunduruyor.

 

ZX1, sadece 9.9 mm kalınlığında.

:: SONY LCD TV deneyiminizi bizimle paylaşın?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" BRAVIA ile “Gerçeği” Keşfedin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BRAVIA ile “Gerçeği” Keşfedin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BRAVIA ile “Gerçeği” Keşfedin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "