Okunma

BT ile 5 Çayı # Gerçek Acı Gündem


19 Şubat 2015 Perşembe 20:20
BT ile 5 Çayı # Gerçek Acı Gündem

Esasında videoya BT ile 5 Çayı’nın 23. bölümü için başlamıştık. Fakat gerçek acı gündeme dalınca, sonra içimizden teknoloji konuşmak gelmedi. Otomatikman kendimizi hepimizin malumu konuda bulduk.

Özgecan Aslan anısına, Türkiye’deki ahlak erozyonu ve kadınlara şiddetten bahsettik.

Hep teknoloji konuşacak değiliz. Hayatta en önemli konu teknoloji değil. O yüzden bizi derinden sarsan ve Türkiye’nin kanayan yarasına değindik. 

İçimizdekileri söyledik.  

:: Bu kadar kötü gelişmeden sonra denilecek pek bir şey yok ama aşağıda tartışabiliriz…
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

54 yorum - “BT ile 5 Çayı # Gerçek Acı Gündem”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bu Olayların nedeni insanların televizyonlardan bu tür davranışların iyi gibi gösterilmesi ve yapılmasıdır. Türkiyedeki dizilerin %99'dunda öpüşme ve ….. gibi sahneler vardır ve bunlar insana normalmiş olarak gösterilir. İnsanlarda bunları denemeye başlar ve böyle tecavüz, adam öldürme, kapkaç,hırsızlık ve cinayet olayları meydana gelir. Yani sorun dizilerdeki olayların insana normalmiş gibi gösterilmesi ve insanlarında bunları denemesidir. Sorunun çözümü ise dizilerdeki bu sahnelere sansür yada benzeri bir sistem getirilmelidir. Bizim toplumumuz kurallara uymadıkları için Akıllı işaretlerin bu olaylar üzerinde hiçbir faydası olmuyor maalesef.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye'nin gerçek gündeminden bahsetmeniz ve buna kayıtsız kalmamanızı çok takdir ettim. Ancak sizler ve bizler gibi bilinçli ve duyarlı vatandaşlar sayesinde güzel yerlere gelebilir bu ülke. Tolga'nın da dediği gibi toplumumuz her suçu kadına atıp işleri örtbas edip geçmeyi adet edinmiş bi ülke. Her olayda "ya kadın/kız yapmıştır bişey de ondan olmuştur" mantığını aşamıyoruz. Bu ülkede eğitilmesi gereken taraf erkekler. Toplumumuz bi erkeği bebeklikten itibaren şımartmaya, yalan yanlış şeyler öğretmeye başladımı geri dönüş olmuyor. Bi tarafta oğlum kız tavlamış yürü be koçum derken, kızı erkek arkadaşıyla gezince bacaklarını kırarım zihniyetiyle gittiğimiz sürece bu ülkede kadınlar ezilmeye devam eder. Her gülümseyen kadının seks istemediğini, her dil bilmeyen turistin memlekete bizim erkeklere atlamak için gelmediğini vb. öğretip öyle yetiştirmek ve bu süreç tamamlanana kadar, taciz/tecavüz cezalarını caydırıcı bi seviyeye getirmek gerekiyor. Yasa koyuculara, eğitim ve kültür olarak bu yeni anlayışı insanların bilincine yerleştirecek olan yetkili kişilerin yapması gereken çok iş var. Ama ilk önce yapılması gereken bebeklikten itibaren çok serbest yetişen, çapkın olduğunda pohpohlanan, abaza erkek modelini yok etmek veya en aza indirmek, Adam olmayı öğretmektir.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Tesettürle felan bu işler çözülmez, plajda herkes yarı çıplak orda insanlar birbirine saldırıyormu, bu sorunun altında kadın erkek eşitsizliği ve namus kavramını sadece bel altı görüp onu bir yerden kısıtlayıp başka taraftan daha patlak vermesidir, medeni toplumlarda bu olaylar daha az adamlar aşmış

 4. SDN Okuru dedi ki:

  yemin ediyorum adamsınız söylediklerinize harfiyen katılıyorum çok haklısınız…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Kuranı Kerim 'de tesettür ayetleri var. Allah'dan iyi mi bileceksiniz sorunların çözümünü. İnancı gözardı ederseniz hiç bişey çözemezsiniz.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  kadın bedenine, erkek de gözlerine tesettür takarsa böyle şeyler olmaz.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  ülkede tek adam var bu adamın görüşü neyse altındaki 300 milletvekilininde aynı. televizyonda çıkan biryerlere gelmiş insanlarında aynı. ve sırf din din diye diye %50 oy alıyor bu dinsizler

 8. SDN Okuru dedi ki:

  sü***** olsun size.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  OSMANLI zamanında çocuklar medreselere giderlerdi bi bakın geriye dönün o zamanlar böyle şeyler olurmuydu ? ki şu zamanın teknolojisi herşeyi o zamandan dha üstün ama suç daha çok bu zamanda….Allah rahmet eğlesin özgemize kıyamet alameti işte ne kadar çırpınsakta olacak ahir zamandayız !

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Yeni Türkiye den manzaralar işte 🙂

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Tamam sorun ortada çözüm?
  Ahlaklı toplum nasıl yetişir?
  Vicdanlı toplum nasıl yetişir?
  Biz nasıl düzeliriz?
  Eğitim yeterli mi? Ceza ve ödül yeterli mi? Nasıl olmalı?

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Duyarlılığınızdan dolayı tebrik ediyorum sizi, birde şu var ülkenin bu gidişata sürüklenmesine destek veren millette o derece suça ortaktır bence bilinçli veya bilinçsiz ülkesine ihanet etmektedir.

 13. Mussolini dedi ki:

  Sonra neden çocuða karþýsýn ***** gelen herkes çocuk getirince böyle oluyor iþte þimdi ne alaka ***** insan daha kendini yetiþtirmeden çocuk dünyaya getiriyor ve o kiþi maalesef çocuða biþeyler katmadýðý gibi bide biþeyler dayatý***** bilinçsiz cahil bir toplum ortaya çýkýyor uzun ***** önce ilim öðrenecek önce kendi belli þeyleri öðrenecek ki saðlýklý bireyler yetiþ***** gelen getiriyor hiç umrunda olmuyor sonra o çocuk çocuk getirmek maharet deðil ki eþeklerde yapýyor ***** kaçýmýz kuran-ý kerimi okuyup hayatýmýza aktarý***** ben müslümaným elhamdulillah ama icraat yok inancýmýz gereði yaþamýyoruz sonra bide bunu çocuktan bekliyoruz daha çok ***** baba küçükken insana islamý öðretmiyorsa gerektiði gibi aslýnda en büyük kötülüðü o yapýyordur sen ona öðretme gereken yaþta sonra kýzým kapan mini etek giyme þunu yapma oðlum kimseye zarar verme he tabi oda seni dinleyecekti tren kaçtý ç***** çocuk anlatýlaný dinlemez gördüðünü ***** efendim avrupada orda burda olmuyormuþ olmaz tabi adam niye tecavüz etsin ihtiyacý yokki zaten alayý geniþine ***** öyle geniþine insanlar deðiliz bizim sorunumuz mükemmel dinimizi gerektiði gibi yaþamamak ve gelecek nesillere ***** evinde var kuran-ý kerim ama üstte köþede bir yerde duruyor kimse okumuyor uygulamýyor(kendimde dahil) elbet vardýr okuyan uygulayan ama ülkenin %99 u müslüman acaba yüzde kaçý gerçekten dinini gereði gibi yaþýyor.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Keşke prim yapmasaydınız.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Tolga Abi adamsın

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Teşekkürler

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Bu Ülkenin zihniyeti degişmeden ahlak yapısıda degişmez asosyal bi toplumda yaşıyoruz bunun bir parti ile alakası yok demişsiniz belli bi noktada var yargı ne hale geldi ceza indiriminden yararlanıp erkenden aramıza katılıyor bu şerefsizler o yuzden alakası var ülkenin durumu neyere gittigi aşikar vitrinine yanlişlikla kar topu gelen ve adamı ölduren bir toplumuz.
  Gündeme değinmeniz çok iyi oldu herkesin tepkisini belli etmesi lazim.
  Bazı kimseler burası teknoloji sitesi burada böyle haber yapilmaz deselerde yapın artik bıkkınlık dererecesine geldi olaylar ülke olarak nereye gittiniz belli ***** umudum azalıyor tolga abi bu zihniyet bu iktidar bu gericiler aramizdan gitmeden bu ülke toparlanamaz hergüb yeni bi haber duyuyoruz görüyoruz kadınlara yönelik erkekliğimden utanıyorum artık.Yazımı senin sozünle bitiriyorum "Türkiyede kadını sokakta döversen yadırgamazlar ama öpersen yadırganırsin" çunki degerleri olan bir toplumuz..

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Memleket gerçekten korku imparatorluğuna dönmüş durumda ve herşey çıkara dayanıyor. TC. tarihinde bu derecede bir yozlaşma görülmemiştir. Buna sebep olanlar da zaten malum. Başkaları uzaya gider, biz mini etek tweetleri atarız. Fırıldaklığa harcadığımız zaman ve parayı eğitime harcasak dünyanın en ileri ülkesi oluruz. Ama birileri insanlar cahil kalsın ki bize sorgusuz itaat etsinler diye uğraşıyor. Eğer insanlar farklı bir video çekmek için masaya oturup Tolga ve Berkin gibi haklı olarak moral bozukluğundan bu çekimi yapamıyorsa zaten gelinen nokta belli oluyor. Sizi bu tavrınızdan dolayı yürekten destekliyorum.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Helal olsun abi

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Bu konu için ayrı bir haber yapabilirdiniz, illa bt ile 5 çayında olması gerekmiyordu, bu olan olay tüekiye de her zaman olan bir durum keşke bu durumlara bu olaylar yaşanmadan tepki gösterebilsek, geçen gün de çöp konteynırında parçalanmış kadın ceseti buldular, bu acı olayın yarası taze iken bir darbe daha geldi malesef.

 21. SDN Okuru dedi ki:

  işte sizi bu yüzden seviyorum !

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Bunun inançla nasıl alakası yok? İslam dini insanlara en güzel ahlakı öğütler ama siz bunları insanlara doğru bir şekilde empoze edemezseniz yalnızca kimlikte müslüman vahşi tecavücüzcü yaratıklar meydana gelir. Amerakının veya isralin orta doguda kadınlara neler yaptıklarından haberiniz var mı? İngilterenin ve fransanın afrika topraklarında neler yaptıklarından haberiniz var mı? Avrupanın ahlakı örnek alınacak parmakla gösterilecek bir ahlak değildir…

 23. SDN Okuru dedi ki:

  Sağlam konuştun Tolga sana katılıyorum benimde dikkatimi çeken olay dediğin gibi tüm erkeklerin potansiyel suçlu gibi gösterilmesi feministler tüm erkekler tüm erkekler diye program program geziyor

 24. SDN Okuru dedi ki:

  Güncel konulara deyinip böle güzel anlamlı ve mantıklı şekilde düşüncelerinizi bizlerle paylaştığınız için sizlere teşekkür ediyorum adamsınız yorumunuza yüreğinize sağlık.

 25. SDN Okuru dedi ki:

  Ağzınıza sağlık az bile konuştunuz, hayat sadece teknoloji değil…

 26. SDN Okuru dedi ki:

  Örnek davranış sizede bu yakışır

 27. SDN Okuru dedi ki:

  Adamsınız! Teşekkürler… #ÖzgecanAslan

 28. SDN Okuru dedi ki:

  Çok yerinde bir bölüm olmuş. Ağzınıza sağlık.

 29. SDN Okuru dedi ki:

  Samsung aşkı varken bu konuşulacak bi konu değil.

 30. SDN Okuru dedi ki:

  yarın yokmusunuz yanı ???

 31. SDN Okuru dedi ki:

  Hedef kitlenizin tahmini cinsiyet ve yaş dağılımını düşünürsek; ülkenin bu kanayan yarasına bir de bu kanalda denk gelmek, duyarlı çağrılar duymak umuttur yarına…Teşekkür etmek istedim iyi ki çıktınız teknolojiden

 32. SDN Okuru dedi ki:

  Adamin hammadesisiniz krallar…

 33. SDN Okuru dedi ki:

  Perşembemi Yayınladınız İnanamıyorum Kaldıki Cuma Akşam 5'e Yetişmez iken Neyse izleyeceğim bakalım

 34. SDN Okuru dedi ki:

  İşiniz ile duygularınızı karıştırmazsanız daha başarılı olursunuz, kişi olarak düşüncülerinizi belirtebilirsiniz elbette ama burası bir teknoloji platformu burda site adına incelemeler paylaşımlar yapıyorsunuz böyle bir video forum bölümü için daha uygun olurdu

 35. SDN Okuru dedi ki:

  bir an takvime baktım bugün cuma mı lan diye

 36. SDN Okuru dedi ki:

  Az bile abi. Tebrikler ve teşekkürler.

 37. SDN Okuru dedi ki:

  adamsınız

" BT ile 5 Çayı # Gerçek Acı Gündem konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BT ile 5 Çayı # Gerçek Acı Gündem ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BT ile 5 Çayı # Gerçek Acı Gündem ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "