BTK Başkanı, Ömer Abdullah Karagözoğlu oldu!


13 Ağustos 2018 Pazartesi 06:43
BTK Başkanı, Ömer Abdullah Karagözoğlu oldu!

Resmi Gazete’de dün gece yayınlanan bildiri ile Dr. Ömer Fatih Sayan’dan boşalan BTK Başkanlığı koltuğuna, Ömer Abdullah Karagözoğlu atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan 2018/106 sayılı kararname ile beraber, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda boş bulunan başkanlık konumuna Ömer Abdullah Karagözoğlu, İkinci Başkanlık konumuna Figen Kılıç, üyeliklere de Orhan Öge, Hacı Adnan Cengiz ve Rıdvan Kahveci atandı.

Görevini başarı ile sürdüren Dr. Ömer Fatih Sayan’ın, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na Bakan Yardımcısı olarak atanması ile beraber boşalan BTK Başkanlığı da bu kararname ile doldurulmuş oldu.

Ömer Abdullah Karagözoğlu kimdir?

Ömer Abdullah Karagözoğlu, 1975 ‘te İskoçya’nın en büyük şehri olan Glasgow şehrinde doğdu. 2000 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’nden mezun oldu.

2002 ve 2004 yılları arasında İSKİ’de yazılım mühendisi olarak görev yapan Ömer Abdullah Karagözoğlu, 2004’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketlerden ve teknoloji üreten BELBİM’de sırasıyla; Yazılım Mühendisi, Proje Mühendisi, Proje Yöneticisi, Uygulama Destek Şefi ve Bilgi Sistemleri Şefi gibi görevleri üstlendi.

2016 yılında BELBİM’den ayrılarak BTK’ya Başkan Danışmanı ve Kurul Üyesi olarak kariyerine devam eden Karagözoğlu, bugün yayınlanan kararname ile beraber, BTK Başkanı oldu.

Masasında önemli dosyalar var

Dijital dönüşümde ihtiyaç duyulan düzenlemeleri yasalaştıran ve denetimleri gerçekleştiren kurum olan BTK’da, çok önemli dosyalar var. 5G, bu dönüşümün merkezinde yer alırken, siber güvenlik ve iletişim altyapısı da Türkiye’nin gelecek vizyonu açısından büyük değer taşıyan başlıklar arasında.

Bu yılın sonunda kalkması planlanan Adil Kullanım Kotası (AKK) veya Adil Kullanım Noktası (AKN), BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu tarafından yürürlüğe girecek gibi görünüyor.

Başarılar diliyoruz

2005 yılından beri yayın hayatında olan, tüketicileri teknolojik gelişmelerden haberdar eden ve teknoloji odaklı satın alma kararlarına yardımcı olmaya gayret eden ShiftDelete.Net ekibi olarak, sektörümüzün düzenleyici kurumu olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Başkanlığı’nın yeni lideri Ömer Abdullah Karagözoğlu’na, İkinci Başkan Figen Kılıç’a, üyeler Orhan Öge, Hacı Adnan Cengiz ve Rıdvan Kahveci’ye yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

Bu zamana kadar BTK Başkanı olarak tüketicilerin yanında yer alarak, dijital dönüşümde vatandaşların çıkarını gözeten Sayın Dr. Ömer Fatih Sayan’a da bu vesile ile teşekkürlerimizi iletiyoruz.
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “BTK Başkanı, Ömer Abdullah Karagözoğlu oldu!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Ömer bey dilerim birgün olmadik seylerle mağdur edip işlerine son verilenleri geri çağırırsiniz inanıyorum hak hukuktan yana bir insansiniz isallahokursunuz

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Başkan 89 tl fatura ödüyorum kriz öncesi zamsız fiyat hızım 3mb ne olacak bu iş bir söyle

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  2.39 ortalama ile mezun oldu.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  2.39 ortalama icin çok çaba göstermiş galiba 💆🏼‍♂️ Bizim hocalara gösteririz artık , 3.50 altıyla is bulunmaz derlerse …Vay be BTK başkanı olunabiliyormuş meğer .d

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Namazında niyazında bir başkan!

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Hayırlı olsun hacı abi

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   SAHTEKARLAR

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  2.39’luk başkan :/

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Nasıl yani? Bu bir ironi falan değil demi?

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  O gider o gelir o masadaki dosyalar kalır yıl 2018 int hızı 3 5 mbit sürünüyor millet

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Sen öle zannet

   1. Ziyaretçi dedi ki:

    Türkiye ortalaması o dostum, senin net hızında bahsetmiyor kişi 🙂

" BTK Başkanı, Ömer Abdullah Karagözoğlu oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BTK Başkanı, Ömer Abdullah Karagözoğlu oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BTK Başkanı, Ömer Abdullah Karagözoğlu oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!