Okunma

BTK, Wikipedia hakkında açıklamada bulundu!


17 Ocak 2018 Çarşamba 17:30
BTK, Wikipedia hakkında açıklamada bulundu!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK), internet sitesinde yer alan basın açıklamasındaWikipedia ile BTK arasındaki soruna değinildi. Wikipedia yetkililerinin “makaleler değiştirilmesine rağmen erişim yasağının devam ettiği” yönünde olan beyanlarına cevap veren BTK, yapılan incelemeler doğrultusunda sitenin yanlış yönlendirme yaptığı belirtildi.

Wikipedia ile aramızdaki gerginlik sürüyor!

Sitede yer alan ve Türkiye’yi terör örgütleri ile işbirliği içerisinde göstermeye çalışan içerikler ile ilgili, yetkili mercilerin talebi üzerine 5651 sayılı Kanunun 8/A maddesine göre erişimin engelleme tedbiri uygulanmış olduğunu ve bu tedbirin Ankara 1.Sulh Ceza Hakimliğinin kararı ile onaylandığını belirten BTK, sitedeki yasa dışı içeriklerin her gün  kontrol edildiğini ancak bu içeriklerin ısrarla yayınlandığını belirterek site tarafından gelen iddiaları (içerikleri değiştirdiklerini ifade ettiği iddiaları) yalanladı.

Ayrıca BTK, Türkiye hakkındaki yalan iddiaların siteden kaldırılması ile gerekli adımlarında atılacağını basın açıklamasında bildirdi.

:: Sizce bu erişim yasağı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEmre Kılıç

Teknolojik gelişmelere oldukça meraklı olan Emre, üniversite hayatına başlamasıyla birlikte teknoloji ve oyun gibi konularda SDN bünyesinde haber ve makaleler yazmaya başladı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “BTK, Wikipedia hakkında açıklamada bulundu!”

 1. Cankat Göksel dedi ki:

  Yav neden kapatılar ki. Tamam 0 koyunca açılıyor ama yani.

 2. Seni dedi ki:

  Valla DNS degistirin kullanin, Turkiyenin sacmaliklari bitmez.

 3. joyce dedi ki:

  Dert Türkiye hakkındaki içerikler değil zaten, Wikipedia’nın her yaştan insanın en kolay bilgi alma aracı olmasından kaynaklanıyor. Özellikle çocukları bilgiden ne kadar uzak tutabilirlerse o derece bir toplumsal dönüşüm sağlayacaklarına inanıyor siyasal islamcılar. İdeolojik partilerin ve devletlerin en bilinen özelliğidir bu. Bir çocuk veya interneti ilk defa kullanacak bir öğrenci için basit bir arama yapıldığında wikipedia çıkacaktır ma açılmayacaktır, dolayısıyla daha alt satırlardaki subjektif olması daha muhtemel tekil kaynaklardan bilgiye yönelecektir arama yapan. Sadece Türkiye değil Wikipedia’nın tümü bu adamlar için rahatsız edici zaten.

 4. Onder dedi ki:

  Ülkeme saygılı olmayı og-re-ne-cek-ler. Bitti.

 5. meraklısı dedi ki:

  wiki’nin başına 0 koyun site zaten açılıyor 😀

" BTK, Wikipedia hakkında açıklamada bulundu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BTK, Wikipedia hakkında açıklamada bulundu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BTK, Wikipedia hakkında açıklamada bulundu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "