Okunma

BTK’dan Facebook ve Twitter’a Referandum Ayarı!


28 Şubat 2017 Salı 20:50
BTK’dan Facebook ve Twitter’a Referandum Ayarı!

Mobil Dünya Kongresi için Barcelona’da temaslarda bulunan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, yaklaşan referandum için siber önlemler aldıklarını ve bu konuda internet devleriyle de irtibata geçtiklerini açıkladı.

Google, Facebook ve Twitter ile sürdürülen iletişimin daha da iyileştirildiğini ancak istenen seviyede olmadığını belirten Sayan, ShiftDelete.Net‘e verdiği özel röportajda, referandum sürecinde yalan haberle mücadele etmek için bu şirketlerle birlikte hareket edeceklerini duyurdu.

Özel röportajı izleyin 

İnternet kullanıcılarını galeyana getirebilecek, şiddet ve tehdit oluşturabilecek sahte haberler, sadece Türkiye değil, dünyanın da gündeminde.

İnternet şirketleri, başta sivil toplum örgütleri olmak üzere bu sorunu ortadan kaldırmak için birlikte hareket edebilecekleri yapılarla sıkı işbirliği kurmak için mesai harcıyor.

Merkez ofisleri ve sunucuları Türkiye’de bulunmayan Facebook ve Twitter’ın, referandum sürecinde, BTK’nın talep ettiği şekilde sahte haberlerle mücadele etmek için ne gibi bir plana sahip oldukları konusunda henüz bir açıklama bulunmuyor.

:: Sosyal medyadaki yalan haberler konusunda neler düşünüyorsunuz? 
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

23 yorum - “BTK’dan Facebook ve Twitter’a Referandum Ayarı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  sen git teknolojinin,üretimin,ilimin,bilimin,insanlığa nasıl daha iyi faydalı olabilirimin gösterim sahnesi güzelim kongre de yasaklardan şikayet den bahset acaba türkiye için ne düşünüyorlardır

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Hayir'dir noluyo:)

 3. SDN Okuru dedi ki:

  hayırlı günler milletin iradesi deyip evet için fetva veren sahte müslümanlar

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Kayırd dır gözüm. bi durum mu var 😀

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Hayır'lısı olsun.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  HAYIRlısı olsun o zaman 🙂

 7. SDN Okuru dedi ki:

  yalan haber olsa ne olmasa yalan haber ne öğretecek ne kazandıracak kimin ne vereceği zaten belli bu kadar korkmak nedir onu anlamadık

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Google sana ters minyaptı? Hemen türkiye ofislerine baskında bulunacaksın googlenin erişimi kapatacaksın sıkıysa ters yapsınlar. Şiddet her şeyi çözer.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  HAYIRDIR ABİ ANKETLER KÖTÜ HERHALDE MİLLET DOĞRULARI ÖĞRENİNCE SIKINTI MI ÇIKTI YOKSAM?

 10. SDN Okuru dedi ki:

  hayırdır ne oldu

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Hayır'dır olay nedir?

 12. SDN Okuru dedi ki:

  he onlarda çok dinledi seni

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Bu siteleri Aynen engelleyeceksin, hiç kasmaya gerek yok.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Ulan hakkı üstüne yok bu konuda.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  çine git o zaman

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Desenize sansür internet yavaşlatma var yine HAYIR cılara

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Bu abi ülkenin internetinin başında ise çok da birşey beklemeyin.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Hadi Türkiye'yi de tınlamadılar diğer ülkelerde yasaklasa kimi tınlayacaklar. Bu sefer de Tınlayacak birini bulmak için yalvarırlar.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  yalan haberden kastı yandaş olmayan tarafsız haber sanırım.

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Kendi çıkarlarına olan yalan haberlere dokunmayacaklarını biliyoruz. Demek ki sosyal medyada da karşı saldırıya geçtiler.

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Facebook twitter bunu zaten biliyor ve bunun için ellerinden geleni yapıyorlar. Koca Avrupa dan sürekli ceza yiyorlar Türkiye yi hiç tınlamazlar bile. Mesela Facebook Çin de yasak ama üzülmüyorlar.

 22. SDN Okuru dedi ki:

  İlk yorum

" BTK’dan Facebook ve Twitter’a Referandum Ayarı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BTK’dan Facebook ve Twitter’a Referandum Ayarı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BTK’dan Facebook ve Twitter’a Referandum Ayarı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "