Okunma

Bu Bravia Çok Farklı


13 Temmuz 2009 Pazartesi 13:52
Bu Bravia Çok Farklı

Sony‘nin öncü Motionflow 200Hz ve Image Blur Reduction teknolojisi ile donatılan Z5500, yalnızca yumuşak hareketler ve hızlı akan görüntüler üretmekle kalmıyor, ayrıca yeni HT-CT500 Ev Sineması Sistemi ile bir araya geldiğinde kullanıcılarını fazlasıyla tatmin edecek güçlü bir ses sunuyor.

Z5500 ile spor ve hızlı aksiyon sahneleri içeren görüntüler her zamankinden çok daha iyi görünüyor. Bu mükemmel görüntü kalitesinin ardında Motionflow 200Hz teknolojisi yer alıyor. İleri düzey algoritmalar kullanan Motionflow 200Hz, her orijinal kare için ek üç ardışık yeni kare hesaplayarak kare hızını saniyede 50’den 200’e kadar çıkartıyor. Tabi burada IB Reduction (Görüntü Bulanıklığı Giderme) teknolojisini de unutmamak lazım. Bu teknoloji, son görüntünün keskinliğini orijinalden kare kare geliştirerek, Motionflow 200Hz işlemine girmeden önce iyileştiriyor.

Yeni BRAVIA Z5500’ün görsel niteliklerini, Sony’nin yeni nesil HD görüntü geliştirme teknolojisi BRAVIA Engine 3 sağlıyor.

 

Yeni Z5500, 40inç (101cm), 46inç (117cm) ve 52inç (132cm) olmak üzere üç farklı ekran boyutu seçeneğiyle sunuluyor. DLNA sertifikalı Z5500, dahili Ethernet portu üzerinden, aynı odada olmasalar bile VAIO PC ya da Giga Juke Hard Disk Sürücülü Hi-Fi Sistem gibi diğer DLNA uyumlu cihazlarla ağ bağlantısı sağlıyor.  

BRAVIA uzaktan kumandası kullanılarak bağlanan cihazlardaki içeriğe hızla erişilebiliyor. Duraklatma, hızlı ileri ve geri sarma gibi oynatma fonksiyonları kullanabiliyor; MP3‘lerinizi tüm evde dinlemek için mükemmel bir yol. Bu, ayrıca, görüntüyü bozan herhangi bir kablo olmaksızın dijital görüntü koleksiyonunuzu ve indirilen filmleri ya da kamera kliplerini Full HD kalitesinde izlemek için oldukça kullanışlı bir yol.

BRAVIA‘nın enerji tasarrufuna yönelik yenilikleriyle donatılan Z5500 serisi, karşılaştırılabilir 2008 modellerine göre ortalama % 25 – 35 daha az güç tüketiyor.  

Cihazın ekolojik özellikleri XMB menüsündeki yeni ECO ayarları altında yer alıyor. Bu özellikler arasında, BRAVIA Z5500‘ün belirlenen bir süre dahilinde herhangi bir sinyal girişi ya da işlem olmaması durumunda otomatik olarak bekleme moduna (0,19W’tan az) geçmesini sağlayan bir otomatik kapanma modu da bulunuyor. Bu sayede enerji boşa harcanmıyor.

:: Sony Bravia serisine kafa tutacak ürünler sizce hangileri?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bu Bravia Çok Farklı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu Bravia Çok Farklı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Bravia Çok Farklı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "