Okunma

Bu Dönemi Değerlendirin!


10 Haziran 2009 Çarşamba 06:57
Bu Dönemi Değerlendirin!

Computex 2009 fuarında AMD’nin DirectX 11 demosunu göstermesinin dışında yeni bir ekran kartının duyurulmamış olması dikkatinizi çekti mi? Şu sıralar ekran kartı piyasasının iki devi NVIDIA ve AMD/ATI harıl harıl DirectX 11 destekli modelleri üzerinde çalışıyorlar. Önümüzdeki ay bu kartları piyasada görebilmemiz mümkün.

DirectX 11 bereketi

Bu durgun dönemi canlandırmak için firmalar mevcut ürünlerinin fiyatlarında indirim yoluna gidiyorlar. AMD’nin önümüzdeki ay içinde ATI Radeon HD 4800 serisi kartlarında büyük bir indirim yapacağı söyleniyor. İndirimin 50 $ seviyesinde olması bekleniyor.

AMD böylece yeni nesil kartları çıkana kadar elindekilerden en iyi satış performansını elde etmeye çalışacak. Benzer bir hamle NVIDIA tarafında da bekleniyor. DirectX 11 destekli modeller çıkınca daha da çetinleşecek olan rekabetten önce her iki firma da kendini sağlama almak isteyecektir.

Gerçi DirectX 11 destekli kartlar piyasaya çıksa bile HD 4800 serisinin pabucunun hemen dama atılacağını düşünmek hata olur. Biraz geçmişe gidip DirectX 10 destekli ilk kartları düşünecek olursanız, ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

:: Bu indirimden faydalanmayı mı yoksa yeni nesil DirectX 11 destekli kartları beklemeyi mi tercih edersiniz?

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bu Dönemi Değerlendirin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu Dönemi Değerlendirin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Dönemi Değerlendirin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "