Okunma

Bu Genç Apple Aşıkları Çok Şanslı!


10 Haziran 2014 Salı 19:40
Bu Genç Apple Aşıkları Çok Şanslı!

Apple‘ın bu yılki Evrensel Geliştiriciler Konferansı (WWDC 14), geçtiğimiz günlerde ABD-San Fransisco’daki Moscone Center‘da düzenlendi. Etkinlikte Apple‘ın masaüstü ve mobil işletim sistemi geliştirici sürümleri ile birlikte günyüzüne çıktı. Peki Apple‘ın bu renkli etkinliği yalnızca şirketin üst düzey isimlerinin çeşitli konulardaki sunum ve tanıtımlarından mı ibaretti? Bu sorunun yanıtı çoğunuzun da tahmin edeceği üzere hayır!

Apple’ın en önemli isimlerinden Craig Federighi gençlerle…

Apple, dünyanın her yerinden geliştiricilere ev sahipliği yaparken gençleri de unutmamıştı. Çin‘den Nijerya‘ya, Singapur‘dan Mısır‘a 30 farklı ülkeden 300 öğrenci geliştirici de WWDC 14‘te yer aldı. Öğrenciler; uygulamalarını Apple‘ın üst düzey isimlerine gösterme, birbirleri ile kuvvetli bağlar kurabilme, yüksek verimlilik odaklı etkileşim ve elbette çeşitli fırsatları da Apple etkinliğinde tattılar.  

Panoperfect, 4 Snaps gibi uygulamalar büyük ödüllerle etkinliği tamamlarken genç geliştiricileri de parlak bir geleceğe merhaba demeyi başardılar. Apple’ın gençleri de bir potada erittiği organizasyon, şüphesiz dünyanın her yerinden uygulama ve yazılımın tüm alt başlıkları ile yakından uzaktan ilgili herkesi tetikleyecek sonuçları beraberinde taşıyor.

Bu etkinliğe Türkiye‘den de katılımların olması ve ülkemizden genç öğrencilerin geliştirdikleri yazılımlarla başarılar kazanmaları temennimiz. Şimdi bu konumuzda Apple‘ın gençleri kucakladığı etkinliğe dair bir foto-galeriyi sizlerle paylaşıyoruz.

30 ülkeden 300 öğrenci WWDC 14’te bir araya geldi.

Apple CEO’su Tim Cook öğrencilerle… Gençler için belki de hayatlarının en önemli anı; okullarına ve yaşadıkları ortama döndüklerinde herkese anlatmak için can atacakları bir enstantane…

Tim Cook, belki de birkaç yıl sonra milyarlarca dolar ödeyerek uygulamasını satın alacağı genç ile…

:: Genç yazılım geliştiriciler hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Bu Genç Apple Aşıkları Çok Şanslı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  macbook adamlarda 999 dolardan başlıyor bizde 3000 lira tabiiki hepsi apple geliştiricisi olacak bende amerikada yaşasam bende olurdum.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Keşke bizde gidebilsek yahu..

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Harbiden sansa bak biz daha mac alamiyoruz 😀

 4. SDN Okuru dedi ki:

  adamlardaki şansa bak ya

" Bu Genç Apple Aşıkları Çok Şanslı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu Genç Apple Aşıkları Çok Şanslı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Genç Apple Aşıkları Çok Şanslı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "