Okunma

Bu Virüsler Nereden Geliyor?


07 Eylül 2009 Pazartesi 11:30
Bu Virüsler Nereden Geliyor?

Network Box adlı bir firmanın yaptığı İnternet tehditleri araştırmasında dünya üzerinde görülen virüs ve spam’lerin kaynakları ve görülme sıklıkları açıklandı.

Araştırmaya göre Ağustos ayında, ABD görülen virüslerin %15,9′unun kaynağı olarak dünya liderliğine sahip. İkinci sırada %14,5 ile Brezilya bulunuyor. Spam’lerin bir numaralı kaynağı ise %11,6 ile Brezilya’ya ait. Bu konuda ikinci sırada %8,6 ile ABD, %7,2 ile Güney Kore yer alıyor.

Bunun dışında Ağustos ayında görülen virüs ve spam sayısında önceki aylara göre bir düşüş var. Temmuz ayında Haziran’a göre üç kat artan virüs ve spam’ler Ağustos’ta tekrar Haziran seviyesine dönmüş durumda.

:: Spam’lerden korunma yöntemi olarak ne kullanıyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Bu Virüsler Nereden Geliyor?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Son paragraf hava tahmin raporu gibi olmuş

" Bu Virüsler Nereden Geliyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu Virüsler Nereden Geliyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Virüsler Nereden Geliyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "