Okunma

Burada Neler Oluyor?


22 Ocak 2011 Cumartesi 07:10
Burada Neler Oluyor?

Teknoloji dünyasından en güncel ve özel içerikleri sizlere sunmak maksadıyla her gün onlarca haber hazırlıyoruz. Peki bu haberleri hazırlarken perde arkasında neler yaşıyoruz?

Google’da teknolojiyle ilgili bir ürün ya da bir marka hakkında arama yaptığınızda, ShiftDelete.Net’in en üst sıralarda çıktığını görüyorsunuz. Bu, tabii ki bizim için önemli bir avantaj. Ancak bu durumun dezavantaj olduğu zamanlar da oluyor. Hem de sık sık.

Peki nedir bu dezavantaj? Google’da bir ürün ile ilgili arama yapıp, ardından çıkan ShiftDelete.Net sonucuna tıklayıp, ofisimizi arayan birçok kullanıcı mevcut. Hem de ilgili ürünün satışını yaptığımızı zannederek arıyorlar… Yüzlerce kez karşılaştığımız bu tablo artık bizi şaşırtmasa da, bazen bunlardan da ilginç aramalar da geliyor.

Örneğin bir vatandaşımız, ülke çapında bir teknoloji marketinin genel müdürü diye bizi aradı ve hiç dinlemeden derdini anlatmaya başladı. Kendisini, aradığı kişi olmadığımız konusunda zor ikna ettik.

Bir defa ÖSYM zannedilerek arandık. O dönem girdiğimiz ÖSYM ile ilgili haberler neticesinde bir vatandaş, SDN ofisini, ÖSYM merkezi zannederek aradı. Bundan daha ilgincini de çok yakın zamanda yaşadık. Zira bir vatandaşımız, ofisimize, Facebook’u aradığını zannederek telefon açtı! Üstelik de bir profili şikayet etmek maksadıyla. (İyi ki arkadaşımız  Cem, telefonu, “Hello, I’m Mark Zuckerberg” diyerek açmadı) Arayan kişiye buranın Facebook ofisi olmadığını ve istediği şeyi, Facebook üzerinden yapabileceğini anlattık…

Güncellik

Bilindiği üzere yaptığımız iş güncel olmayı gerektiriyor. Bu yüzden teknoloji dünyasını sıkıca takip etmek gerekiyor. Biz de, gerek içerdeki, gerek ise dışarıdaki editörlerimiz ile elimizden geldiğince güncel olmaya özen gösteriyoruz. Ancak günde yüzlerce haberin yayınlandığı teknoloji dünyasında bunu başarmak hiç de kolay değil.

Ender de olsa, “Bu haber sabah yayınlandı” ya da “Bu haber dün gecenin haberiydi” gibi yorumlar alıyoruz. Ardından da genellikle olumsuz yönde yıkıcı eleştiriler geliyor. Evet, haklısınız, o haberi belki de yarım gün farkıyla atlamış olabiliriz. Ancak şunu bilmelisiniz ki, o haberi atlarken bir başka haberi tam zamanında sizlere ulaştırıyoruz. Eleştiri yaparken gözden kaçtığı üzere, haber atlamamızın sebebi, hiçbir şey yapmadan durmak değil. Aksine, başka içerikler, haberler hazırlamak…

Maalesef bu öyle bir kısır döngü ki, bir taraftan güncelliği kovalarken, teknoloji dünyasındaki yüzlerce kaynaktan haberler yağıyor ve sektörün en kalabalık ekiplerinden biri olmamıza karşın, ara sıra fire verebiliyoruz. Siz değerli dostlarımızdan ricamız, bize anlayış göstermeniz ve eleştiri yaparken, bardağın bir de dolu tarafı olduğunu unutmamanız…

:: Değerli dostlarımız, konu hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşın.
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

9 yorum - “Burada Neler Oluyor?”

 1. KAZUYA dedi ki:

  bu sdn nin basarisi degil toplumun cehaletiyle alakali olsa gerek

 2. surmelim37 dedi ki:

  Oldukca zor bir iş bizler okurken anlayamayabilirz belki ama okuduğumuz haberleri hazırlarken çektikleri zorluklar kolay değil ve üstelik çok başarılı buluyorum sizleri browserımı açtığımda ilk girdiğim site SDN oluyor yayın hayatınızda başarılar diliyor ve bütün sdn ekibine kolay gelsin diyorum.

 3. NikeSteeL dedi ki:

  Çok Yoruluyoruz Bazen Bir Bardak Su Verin Diyorsunuz…

 4. keyloger dedi ki:
 5. zoki dedi ki:

  Facebook’u aradığını zannederek telefon açtı! Ãœstelik de bir profili şikayet etmek maksadıyla. (İyi ki arkadaşımız Cem, telefonu, “Hello, I’m Mark Zuckerberg” diyerek açmadı)
  çok iyiydi hocam

 6. The Dark Knight dedi ki:

  Güncellik konusunda da bence teknoloji siteleri içinde en üst sıralardayız. Ben editörlerimize çaba ve emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

 7. erenberk dedi ki:

  Ofisi saçma bir sebeple arayanların olması da güzel ve eğlenceli bir şey bence

 8. AliA dedi ki:

  Süpermiş.

 9. serkan94 dedi ki:

  ÖSYM bomba ya

" Burada Neler Oluyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Burada Neler Oluyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Burada Neler Oluyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "