Okunma

Burada Neler Oluyor?


29 Ocak 2011 Cumartesi 07:45
Burada Neler Oluyor?

İlk “Burada Neler Oluyor?” yazısını hazırlarken, alacağımız olumlu eleştirilerin ve desteğin kısa zamanda bu kadar büyüyeceğini düşünmemiştim. Geride üç yazı kaldı, bu dördüncüsü. Hepsinde de bize destek veren yorumlarınız ile karşılaşıyorum. Kendim ve ekip arkadaşlarım adına çok teşekkür ederim. Bizi çok mutlu ettiniz…

***

Geçen haftalarda bahsettiğimiz yazım hatalarımızı düzeltmek için vitesi artırdık. Kendi içimizde yaptığımız uygulamalarla, yazarlarımız hatalarını görüyor ve bu sayede, genellikle nerelerde sorun çıktığıyla ilgili bir istatistik sahibi olabiliyor. Madem iğneyi de, çuvaldızı da kendimize batırıyoruz, bu tür problemlerin azalması için de hızla önlem aldığımızı bilmelisiniz. İnanıyorum ki, kısa sürede olumlu gelişmeler yaşayacağız

Sık Güncellenme Ve Emek

SDN’de, hemen hemen her gün standart haberlerin yanında, “inceleme”, “makale” ve “dosya konusu” hazırlıyor ve yayına alıyoruz. Doğal olarak bu içerikleri yapmak, standart bir haberden çok daha uzun sürüyor.

Bazen hazırlaması saatler süren, hatta neredeyse bir güne yayılan içeriklere imza atıyoruz. Buraya kadar hiçbir problem yok, zira işimizi keyifle yapıyoruz. Ancak kalabalık editör kadromuzla çok sayıda içerik yayınladığımız için, bir süre sonra belki de yarım gün harcadığımız yazı, ana sayfadan düşmüş oluyor, arka sayfalara doğru geri dönülmez(!) bir yolculuğa çıkıyor.

Dolayısıyla uzun süre emek verdiğiniz bir içerik, kısa sürede nispeten daha az bakılan sayfaların arasına karışıyor. Hatta gündemin aniden değiştiği zamanlarda, dakikalar aralığında girilen yazılar yüzünden, belki yarım gün uğraştığınız bir makale, 1 saat içinde ana sayfanın en altlarına inmiş bile oluyor.

Tabii bu, işin mutfağındaki kişiler için, yazının üzerinde uzun süre emek harcamış olmanın verdiği duygusal bağlılık(!) yüzünden biraz üzücü oluyor. Ama okuyucu tarafında muhtemelen madalyonun bu yüzü fark edilmiyor.

Sözün özü, yaptığımız iş, kendi içerisinde dinamikleri olan ve devamlı değişen, değiştikçe avantajlar kazandırdığı gibi yepyeni dezavantajları da beraberinde getiren bir iş. Ancak bunların bir kısmı yalnızca, monitörünüzün diğer tarafında olan bizlerin kalemine ait gerçekler. Madem aynı gemide yol alıyoruz, geminin nasıl yürüdüğünü de bilmelisiniz… Bizi takip etmeye devam edin.

:: Değerli arkadaşlarımız, konuyla ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Burada Neler Oluyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Burada Neler Oluyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Burada Neler Oluyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "