Okunma

Bursa Superonline’a Emanet


12 Ağustos 2009 Çarşamba 13:24
Bursa Superonline’a Emanet

Bursa‘ya kurulacak Kent Güvenliği Yönetim Sistemi‘nin (KGYS) altyapı inşaatını Superonline gerçekleştirecek. Dijital şehir konseptinin oluşturulması için yerel yönetimler ile işbirliğine büyük önem veren Superonline bu çerçevede, Bursa‘daki emniyet birimleri, polis ve kamera noktalarının fiber optik altyapı projesini tamamlayarak Bursa Valiliği‘ne ve Bursa Emniyet Müdürlüğü‘ne teslim edecek.

9 ayda hizmete girmesi planlanan proje ile Superonline, şehir merkezinde 280 kilometre fiber optik kablo döşeyecek. Gerekli iletişim altyapısını 48 özlü fiber optik kablo ile sağlayacak Superonline, bu kablonun 36 özünü Bursa Emniyet Müdürlüğü’ne, 12 özünü ise Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edecek.

 

Superonline’ın kulladığı iş makineler, bir yandan asfaltı kazarken diğer yandan kazdığını temizliyor, eşzamanlı olarak kabloların tesisini tamamlıyor ve işlemin son adımında kazı yapılan alanı beton ile doldurarak zemini eski haline geri getiriyor. 

 

Fiber optik alt yapı sayesinde Bursa’da 130 noktaya, 217’si sabit ve 118’i hareketli olmak üzere toplam 336 kamera kurulacak. Bu sayede, kamera sistemleri, görüntü analiz yazılımları ile desteklenerek, şüpheli paket, harekete duyarlılık, nesnelerin tespiti ve ayırt edilmesi gibi birçok konuda KGYS merkezine alarm üretilebilecek.

:: Kent Güvenliği Yönetim Sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Bursa Superonline’a Emanet”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  valla her tarafa döşese ne olacak sadece sitelere hizmet verdikten sonra benim anlamadığım konu da buu site de oturan adam zengin adamdur versin parayı kullansın yüksek hızı. Bizim gibi müstakillere apartmanlara versin verecekse dimi

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bursa da evet bizim orada kazmaya başladılar ama. Sadece güvenlik için mi kuruyorlar. Yoksa kazdıkları yerllerde fiberinternetten faydalanılacak mı

 3. SDN Okuru dedi ki:

  evet 2 gün önce kabloları döşeyip gittiler fakat söylendiği gibi kazılan yer kapatılıp betonlanmadı. toz toprak içinde duruyor.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  bursalılar yaşadı herkese fiber internet:)

" Bursa Superonline’a Emanet konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bursa Superonline’a Emanet ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bursa Superonline’a Emanet ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "