Okunma

Buzz, Kullanıcıların Elinde Şekilleniyor


15 Şubat 2010 Pazartesi 17:59
Buzz, Kullanıcıların Elinde Şekilleniyor

Chrome ve Android gibi atılımlarıyla başarı hikayelerini yazmaya alıştığımız Google için, sosyalleşme çalışmalarının meyvesi olan Buzz ile aynı tepkiyi aldı demek mümkün değil. Özellikle gizlilik konusundaki endişeler ve kullanıcıların istemi dışında yapılan “otomatik seçimler” sert tepki görünce, Google hızlı davranıp Buzz’da önemli değişiklikler yaptı.

İlk olarak otomatik takip etme özelliğini otomatik öneriler vermekle değiştiren Google, bu sayede listenizde bulunan herkesi otomatik olarak takip etmek yerine istediğiniz kişileri seçmenize olanak tanıyor.

Öte yandan, herkese açık Picasa Web Albümleri ve Google Reader paylaşılan dosyalarını otomatik olarak Buzz’a ilintilendirmeyi de kesen Google, beklenen seçenekleri kullanıcılara sunuyor.

Gmail’e eklenecek olan Buzz sekmesi aracılığıyla, e-posta servisinde Buzz’ı nasıl göreceğimize bizim karar vermemize izin veren Google, anlaşılan kullanıcılarının güvenini kaybetmektense uzun uğraşlar sonucu yapılan otomasyonları kaybetmeyi yeğliyor.

:: Google Buzz’ın yeni seçeneklerini beğendiniz mi?

Bilgi İçin : Gmail Blog
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Buzz, Kullanıcıların Elinde Şekilleniyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Buzz, Kullanıcıların Elinde Şekilleniyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Buzz, Kullanıcıların Elinde Şekilleniyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "