Okunma

Byton büyümeye devam ediyor!


09 Nisan 2018 Pazartesi 18:30
Byton büyümeye devam ediyor!

CES 2018’de ilk otomobilini tanıtan Byton, aradan geçen kısa süre içerisinde büyüyüşünü hızlandırdı. Ortaya çıkan son bilgiler ise, şirketin operasyonel takımını genişlettiği yönünde.

Byton, güçlenmeye devam ediyor!

Tamamen elektrikli ve teknolojik yapısına ek olarak, iddialı tasarımı ile dikkat çeken bir SUV olarak, CES 2018’de resmi olarak tanıtıldı.

Bu tanıtımın ardından, şirketin operasyonel kollardaki yükselişi hız kazandı. CES 2018’deki lansman sonrasında, Los Angeles’ta bir fabrika açıldı ve şirket bünyesine çok tecrübeli iki isim dahil edildi. Şirket, Smart Intuitive Vehicle (SIV) olarak adlandırdığı yeni sınıfı, Milano Tasarım Haftası’nda ve 2018 Pekin Motor Şov’da Avrupa ve Asya’lı teknoloji tutkunlarının beğenisine sunacak.

Buna ek olarak, şirket bünyesine dahil edilen Chad Harrison ve David Twohig gibi son derece önemli ve tecrübeli isimler. Chad Harrison, Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı olarak atanırken, David Twohig ise Otomotiv Mühendislik Şefi olarak görev alacak. Harrison, 22 yıllık kariyerinde Honda Amerika’nın Ar-Ge merkezinde görev aldı.

Twohig ise Alpine A110’un geliştirime ekibinde, Alpine Baş Mühendisi olarak görev yaptı. Ayrıca Renault Sport bünyesinde de Araç Mühendisliği Başkanı olarak çalışan önemli bir isim.

2017 yılının Aralık ayında, Silikon Vadisi’nde ofislerini açan Byton’ın, bu bölgede çalıştırdığı kişi sayısı 300’e ulaştı. Silikon Vadisi’ndeki bu birim, 2019 yılının 4. çeyrek dönemine SIV aracını hazır etmek için çalışacak. Los Angeles’taki birim ise geleceğe yön verecek fikirlere, deneylere ve deneyimlere ev sahipliği yapacak. Byton konseptinin Avrupa bölgesi ile tanışması ise önümüzdeki hafta Milano’da düzenlenecek olan Milano Moda Haftası’nda gerçekleşecek.
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Byton büyümeye devam ediyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Byton büyümeye devam ediyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Byton büyümeye devam ediyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "