Okunma

Cankurtaran Cep Telefonu Tüyoları


09 Mart 2009 Pazartesi 09:48
Cankurtaran Cep Telefonu Tüyoları

Gündelik kullanım sırasında kazara suya düşen (ki bazen lağım gibi iğrenç yerlere de düştüğü de oluyor) cep telefonunuzdan ümidi hemen kesmenize gerek yok. Veya Bluetooth özelliği olmayan cep telefonunuza hapsolmuş yüzlerce fotoğrafı kurtarmak için elinizde yine de imkan var. İşte sizlere ansızın ihtiyaç duyabileceğiniz bazı ipuçları…


MiniSD ile fotoğraf aktarımı çok daha kolay

1) Cep telefonu kamerasıyla çektiğiniz resimleri bilgisayara aktarmak için USB kablosu gibi bağlantılardan faydalanabilirsiniz. Ancak PC için satılan kart okuyucu cihazların fiyatları da hayli uygundur ve kablo bağlantısından çok daha hızlı çalışırlar. 1 GB veya daha yüksek kapasiteli bir hafıza kartıyla birlikte kullanılan bir kart okuyucu sayesinde, telefonunuz ve bilgisayarınıza arasında fotoğraf ya da MP3 takası yapmak çok kolaylaşacaktır.

2) Bazı cep telefonları üzerlerindeki mini USB soketi üzerinden şarj edilebilirler. Bu durumu lehinize kullanarak şarj cihazı taşımadan telefonunuzu herhangi bir PC üzerinden şarj edebilirsiniz. İhtiyacınız olan şey elektronik mağazalarında satılan USB’den mini USB’ye bağlantı kablosudur.


Cep telefonlarında sık karşılaştığımız bir USB standardı: Mini USB

Motorola marka telefon kullanıcıları bunun için özel bir sürücüye ihtiyaç duyacaklardır. Bu ücretsiz sürücüyü (developer.motorola.com/doctools/USB_Drivers) adresinden indirebilirler.

3) Modern cep telefonlarının pek çok işlevi PC ile senkronize edilerek daha yüksek verimle kullanılabilir. Sony Ericsson ve Nokia telefonlar bu amaçla hazırlanmış özel yazılımlarla birlikte sunulmaktadır. Motorola kullanıcıları firmanın Mobile Phone Tools uygulamasından faydalanabilirler.


Vista’nın WMDC arayüzü

Diğer marka telefonların kullanıcıları ise Spark Technology firmasının CellStik yazılımını ya da ücretsiz ve açık kaynaklı olan Bitpim.org yazılımını kullanmayı tercih edebilirler.

4) Telefonunuzu suya düşürdüyseniz yine çalışır hale gelmesinin pek garantisi olmayabilir. Hemen bataryasını çıkarmanız ve kurumasını sağlamanız gerekir.


Havuz telefonları hariç cep telefonunun kediler kadar sevmediği bir şey: Su

Kurutma işlemi için telefonu kuru pirincin içine gömmeyi deneyin. Pirinç genellikle en ince yerlerde kalan rutubeti bile çekip alabilmektedir.

:: Cep telefonunuzun başına gelen ilginç anıları paylaşın.

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Cankurtaran Cep Telefonu Tüyoları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cankurtaran Cep Telefonu Tüyoları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cankurtaran Cep Telefonu Tüyoları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "