Canon, 650D Modelini Geri Çağırıyor


2012-07-09 05:34:08
Canon, 650D Modelini Geri Çağırıyor

Canon‘un ABD’de EOS Rebel T4i, Türkiye gibi Avrupa ülkelerinde 650D, uzakdoğu pazarında ise Kiss X6i ismiyle geçen ay başında satışa sunduğu modelinde kullanılan bazı plastik parçaların alerji yaptığı ortaya çıktı.

Fotoğraf makinesinin ön sağ ve sol yüzünde bulunan ve elle tutulduğunda cihazın kaymamasını sağlayan kauçuk parçalarda kullanılan bir maddedin oluşturduğu alerji yüzünden belli sayıda ürün geri çağırılıyor.

31 Mayıs -15 Haziran 2012 tarihleri arasında satılan bazı EOS Rebel T4i‘lerde görülen hata nedeniyle bu ürünleri satın alanların firmaya başvurması gerektiği açıklandı. Canon, resmi sitesinde duyurduğu seri numarası kontrol sistemi ile kullanıcılar satın aldıkları ürünün böyle bir sorunu olup olmadığını kontrol edebiliyor. Adı geçen sayfaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Henüz ülkemizde resmi olarak satışa çıkmayan fotoğraf makinesini yurtdışından aldıysanız Canon‘un resmi açıklamasını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

:: Hangi tür fotoğraf makinesi kullanıyorsunuz?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK} 

 


 • yazarÖzgür Çetin

  10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Canon, 650D Modelini Geri Çağırıyor” üzerine bir yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ki? :

  Yorum yazın