Okunma

Carl’s Jr Amazon’a yürüyor!


11 Ekim 2017 Çarşamba 16:30
Carl’s Jr Amazon’a yürüyor!

Dünyanın en önemli fastfood zincirlerinden biri olan Carl’s Jr ilginç bir konu ile gündeme geldi. Hamburgerleri ile ünlü restoranlar zinciri resmi Twitter hesabı üzerinden Amazon’a tam anlamıyla yürüdü!

Carl’s Jr Amazon’a “gel beni al” dedi!

Bir dönem Trump’ın eski kabine adaylarından Andy Puzder tarafından yönetilen ünlü zincir restoran, bir süre önce sosyal medyadaki hamburger yiyen bikini kızlar temasını geride bırakmıştı. Carl’s Jr. markasının yaklaşık 93 bin takipçili resmi hesabı, bir süre önce çok ilginç bir paylaşıma ev sahipliği yaptı.

Markanın aktif Twitter hesabı, #AmazonBuyUs hashtagi ile dünyada eşi benzeri pek görülmemiş bir paylaşım yaptı ve sosyal medyada büyük ses getirdi. Büyük fikirler başlığı ile yapılan paylaşım ile Amazon’a “bizi satın alın” mesajı açık bir dille verildi.

Kendi markalarının ve Amazon’un ortak noktası olan “gülücük” emojisinden yola çıkan paylaşımda “Şaka değil bizi SATIN ALIN!” mesajı açık bir şekilde dile getirilmiş. Akıllarında binlerce fikir olduğunu ve bunu bulut tabanlı restoranlar zinciri ünvanı ile yapmak istediğini belirten Carl’s Jr. bu konuda bir hayli ciddi görünüyor.

carl's jr

Amazon cephesinden ise nasıl bir karşılık geleceği merak konusu. Bu paylaşım, sosyal medya üzerinden bir viral çalışması da olabilir. Bir diğer açıdan baktığımızda ise her konuda başarılı olan Amazon’un bu konuyu ciddiye alması da işin rengini ciddi bir şekilde değiştirebilir.

Bakalım neler olacak?


yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe ürün incelemeleri, sektörel röportajlarla kariyerine devam ediyor. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Kaan Arlı, video incelemeleri, haberleri ve röportajları ile SDN’de yer alacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

Geri bildirim