Çarpıcı iddia: ‘getir’ 300 milyon dolar yatırım aldı


19 Mart 2021 Cuma 01:08
ABONE OL
Çarpıcı iddia: ‘getir’ 300 milyon dolar yatırım aldı

Market alışverişini internet üzerinden yapma fikri üzerine 2015 yılında kurulan ‘getir’, iddialara göre dev bir yatırım aldı.

Şirketten geçtiğimiz Ocak ayında büyük bir yatırım haberini duymuştuk. Aradan geçen iki ayın ardından yerli girişim yeni bir yatırım söylentisiyle gündemde.

Yerli girişim getir için yatırım iddiası

2015 yılından beri faaliyette olan ve yakın zamanlarda alt markalarını da gördüğümüz ‘getir’ uygulaması kısa sürede geniş kitlelere ulaştı. Egirişim sitesinden Hilmi Öğütcü’nün haberine göre, getir, 2.6 milyar dolar değerleme ile 300 milyon dolarlık yatırım aldı. Henüz resmi bir açıklama gelmese de kaynağın güvenilir olduğu dile getirildi. Şirket için son değerleme haberinin iki ay önce 850 milyon dolar olarak açıklandığı düşünülürse, bu haber kritik öneme sahip.

İddianın sahibi Hilmi Öğütçü, haberinin kaynağının güvenilir olduğunu, Twitter hesabından paylaştı.

2020’nin Ocak ayında şirketin 38 milyon dolarlık yatırım alması faaliyetlerini hızlandırmasını ve geniş kullanıcı kitlelerine ulaşılmasını sağlamıştı. Yemeksepeti Banabi, Migros Hemen, Trendyol Hızlı Market ve Hepsiburada Hepsiexpress gibi rakipleri bulunan girişim, özellikle pandemi döneminde atak yaptı.

“getir diye yazılır, getir diye okunur.” sloganıyla yurt dışına açılan şirket 2017’de Avrupa’daki en gözde 100 şirketten biri olmuştu. Ülkemiz topraklarından çıkan girişimin Londra, Paris, São Paulo ve New Mexico’da  yine “getir” ismiyle hizmet vereceği haberini de yakın zamanda duymuştuk.

‘getir’ nedir?

İhtiyaç duyulan market ürünlerini 10 dakikada kapınıza ulaştırmayı amaçlayan girişim Nazım Salur, Serkan Borançılı ve Tuncay Tutek tarafından kuruldu. Şu anın verisiyle getir; İstanbul, İzmir ve Ankara başta olmak üzere 10 ilde 100’den fazla depoyla hizmet veriyor. Android ve iOS için mevcut uygulama ve yakın zamanda site üzerinden siparişe açılan getir.com üzerinde yüzlerce ürün bulunuyor. Sepete eklediğiniz ürünler en yakınınızdaki depodan gönderiliyor. Normal koşullarda ürünlerin 30 dakikadan önce elinize ulaşması planlanıyor. Ayrıca şirketin GetirBüyük, GetirSu ve GetirYemek servisleri de bulunuyor. GetirYemek 81 ilin tamamında kullanılabilen ilk çevrimiçi yemek servisi unvanına sahip.
yazarEmre Özdoğan

2020 yılının Mart ayında Shiftdelete ekibine dahil olan genç yazar, teknoloji ve oyunlara olan tutkusunu paylaşmak için içerik üretiyor. Aynı zamanda bir web geliştirici olan Emre'nin en sevdiği oyun Half-Life, en sevdiği aktivite ise denemek.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
25 gün önce

22 ilde 400 den fazla deposu var Getirin .

" Çarpıcı iddia: ‘getir’ 300 milyon dolar yatırım aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çarpıcı iddia: ‘getir’ 300 milyon dolar yatırım aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çarpıcı iddia: ‘getir’ 300 milyon dolar yatırım aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  2. 2 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!
  3. 3 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  4. 4 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  5. 5 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  6. 6 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  7. 7 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  8. 8 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  9. 9 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  10. 10 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!