Okunma

CD İçin Tehlike Çanları Çalıyor


25 Aralık 2008 Perşembe 11:21
CD İçin Tehlike Çanları Çalıyor

Anlaşılan VHS’nin ardından emektar CD formatı da 2009’dan canlı çıkmayacak. Müzik firmalarının da internet üzerinden dijital satışlara yönelmesini ve önceliği dijital indirmelere vermesini tavsiye eden Gartner Araştırma Bölümü Başkan Yardımcısı Mark McGuire, ayakta kalmak ve korsanla mücadele etmek isteyen büyük müzik şirketlerinin ancak bu tüm yeni yayınlarını dijital servisler aracılığıyla sunmaları sonucu başarıya ulaşabileceklerini öne sürüyor. CD ise McGuire’a göre sadece talep üzerine yayınlanan bir format haline gelmeli. Hatta Gartner yetkilisi, CD formatının, örneğin konserlerde ücretsiz dağıtılan bir promosyon aracı şeklinde sunulması taraftarı. Bakalım müzik şirketleri bu tavsiyeleri ne ölçüde benimseyecek.

:: En son CD formatında satın aldığınız albüm hangisi?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “CD İçin Tehlike Çanları Çalıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  CD daha çok uzun yıllar hayatımızda yer almaya devam edecek bir medyadır. milyonlarca cihaz hala CD ile çalışır durumdadır CD yi kaldırıp dijital ortama taşıyarak satışını yapmak korsana dahada teşvik demek olur bence,şöyleki
  CD medya olmayınca korsanlar müzik albumlerini indirip bunları CD lere kaydederek piyasaya tamamen hakim olacaklardır böylece hiç orjinal CD satılmayarak hepsi kopya CD olarak piyasada boy gösterecektir…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  He ya, teknik servisçiler falan bazen ihtiyaç duyuyor flopyy’ye(mesela sata sürücülerinde). daha var tarihe gömmeye.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yahu daha flopy disket sürücülerini tarihe gömemedik : ) Cd nin 2010 da devirir.

" CD İçin Tehlike Çanları Çalıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CD İçin Tehlike Çanları Çalıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CD İçin Tehlike Çanları Çalıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "