Okunma

CD İçin Yolun Sonu Görünüyor


05 Ocak 2009 Pazartesi 14:30
CD İçin Yolun Sonu Görünüyor

Online müzik alışverişleri ve korsan kopyalama, zaten gidici görünen CD satışlarını iyice düşürdü. Nielsen SoundScan tarafından yapılan araştırma, ABD’de 2007 ile 2008 arasında CD formatındaki albüm satışlarının %20 düşüş göstererek 360,6 milyon kopyaya indiğini ortaya koydu.

En çarpıcı inişin, normalde tatiller nedeniyle artış gözlenmesi beklenen son çeyrekte olduğuna dikkat çeken Nielsen, bu son dakika golünün ise birçok beklenen albümün gecikmesiyle alakalı olduğunu öne sürdü. Anlaşılan CD’lerin de taş plaklarla aynı mana âlemine göç etmesi fazla uzun sürmeyecek.

:: Aldığınız en son CD albüm hangisi?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “CD İçin Yolun Sonu Görünüyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    1gblık dvd pek rastlamadım varsa kusura bakmayın

  2. SDN Okuru dedi ki:

    yavaş yavaş dvdye geçiş çoktan vardı zaten 🙂 resimler dışında cdye çekebilceğim başka dosyalarım yoktu:) dvdlerin alternatif boyutluları çıkarsa 1gb gibi mesela hem bizler için iyi olur hemde müzik yapımcıları için iyi olur. Tek kötü yanı albümler (yabancılar için)çok ucuzken biraz daha ucuz olucak(!)

" CD İçin Yolun Sonu Görünüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CD İçin Yolun Sonu Görünüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CD İçin Yolun Sonu Görünüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "