Okunma

Cebinize Sığan Yazıcı


30 Mayıs 2009 Cumartesi 07:21
Cebinize Sığan Yazıcı

Dell’in yeni fotoğraf yazıcısı gömlek cebinize sığacak kadar küçük bir ürün. Wasabi adını alan bu yazıcı Zink (Zero-Ink Technology ) baskı teknolojisine sahip. Mürekkep kullanmayan bu teknoloji ilk olarak Kodak tarafından kullanılmıştı.
123 x 75 x 24 mm ve 225 gr ağırlığında olan Wasabi, dijital fotoğraf makineleri veya cep telefonlarda yer alan resimleri anında basmak için geliştirildi.  Haberleşme USB arabirim ya da Bluetooth teknolojisi üzerinden yapılıyor. Tek bir resmi hazırlaması 55 saniye sürüyor.

Bu ürün şimdilik sadece Amerika’da satılıyor. Tanıtım fiyatı 100 Dolar civarında. Sonraki günlerde 150 Dolar’dan satılacak.

Wasabi’yi kullanabilmek için ZINK fotoğraf kâğıtlarına sahip olmanız gerekiyor. Normal kâğıtlar kullanılamaz. Nedeni de ZINK kâğıtların üzerinde renk pigmentlerin yer alması. Bu bir çeşit, mürekkebin yazıcıda değil, kâğıtta yer alması gibi düşünülebilir. Wasabi’ye kağıtları tek tek koymanıza gerek yok. Bu ürün toplam  12 adet kapasiteli bir kağıt haznesine sahip.

Cebinize sığacak kadar küçük ve hafif.

:: Böyle bir ürünü yanınızda taşır mıydınız?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Cebinize Sığan Yazıcı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cebinize Sığan Yazıcı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cebinize Sığan Yazıcı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "