Okunma

Cebit 2010: Nokia ve Alpine Birlikte Çalışacak


03 Mart 2010 Çarşamba 16:15
Cebit 2010: Nokia ve Alpine Birlikte Çalışacak

Akıllı telefonlarında sürücü ve yaya navigasyonu hizmetini ücretsiz olarak sunan Nokia, ses ve görüntü sistemleri üreticisi Alpine ile özel bir ortaklık üzerinde çalışıyor. Alpine markasını taşıyan cihazlar ile Nokiaların, USB ya da Bluetooth aracılığı ile iletişim kurabilmesini sağlayacak bu teknoloji sayesinde, telefondan alınan görsel veriler LCD sistemlere aktarılabilirken, sesli uyarılar da aracın hoparlörlerine aktarılabilecek.

Etkileyici görünen bu özellikten henüz faydalanmak mümkün değil. Çalışmalarını sürdürdüklerini belirten yetkililer, GPS’in yanında birçok multimedya işlevinin de kontrolünün ve görüntülenebilmesinin sağlanmış olacağını ifade ediyorlar. Detaylar için bilinmeyen bir zaman dilimini birazcık daha beklememiz gerekiyor.

:: Bu teknolojiyi aracınızda kullanmak ister misiniz?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Cebit 2010: Nokia ve Alpine Birlikte Çalışacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cebit 2010: Nokia ve Alpine Birlikte Çalışacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cebit 2010: Nokia ve Alpine Birlikte Çalışacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "