Okunma

CeBIT 2012’nin Partner Ülkesi KKTC Oldu


10 Aralık 2011 Cumartesi 08:00
CeBIT 2012’nin Partner Ülkesi KKTC Oldu

Türkiye’nin en büyük bilişim fuarı olan CeBIT Bilişim Eurasia‘nın önümüzdeki yıl partner ülkesi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti oldu. KKTC aynı zamanda CeBIT Sinerji Zirvesi’nin de partner ülkesi olacak.

Bu yılki fuarda etkin bir katılım gerçekleştiren ve bu alanda daha fazla çalışma yapmak isteyen KKTC fuarada partner ülke olarak yer alacak. CeBIT‘te partner ülke olmak birçok özel etkinlik ve daha çok tanıtım anlamına geliyor.

Fuardan bu yıl memnun ayrılan KKTC‘li yetkililer de önümüzdeki yıl partner ülke olmak için çalışmaları başlatacaklarını açıklamışlardı. Yapılan yeni duyuru ile bu bilgi resmileşmiş oldu.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan CeBIT Direktörü Murat Özer, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bu yıl çok etkin bir katılım gerçekleştirdiğini belirti ve sözlerine şöyle devam etti: ‘2012 yılında International CeBIT Partner olması ile beraber turizmden sonra, artık bilişim adası olarak da anılacak. 2012 CeBIT Eurasia Fuarı ve CeBIT Sinerji Zirvesi Kuzey Kıbrıs’la bilişim alanında karşılıklı yatırım ve işbirlği yapmak isteyen tüm ulusal ve uluslararası firmalar için önemli bir fırsat sunacak’

CeBIT Bilişim Eurasia fuarını bu yıl 120 binin üzerinde kişi gezdi. 17 farklı ülkeden 1078 katılımcının yer aldığı fuarda 84 farklı ülkeden 5 bin 600’ün üzerinde yabancı üst düzey ziyaretçi ağırlandı.

:: Bu yılki CeBIT’e gittiniz mi?

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “CeBIT 2012’nin Partner Ülkesi KKTC Oldu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    cebite yıllardır giderim. fakat son yıllarda fena halde değeri düştü gidilecek fuar halinden çıktığını düşünüyorum. büyük firmaların türkiye temsilcileri bile fuarda yok. ttnet turkcell ve diğer şebekeler kuşatmışlar heryeri ayrıca fuarın belirli büyük kısmı da belediyelerin savaştığı alan haline gelmişti. ek olarak yaş sınırlaması olmadığından çok sayıda çoluk çocuk ortalıkta dolanıyor.

" CeBIT 2012’nin Partner Ülkesi KKTC Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CeBIT 2012’nin Partner Ülkesi KKTC Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CeBIT 2012’nin Partner Ülkesi KKTC Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "