Okunma

Cep Telefonu Patladı, Öldürdü


02 Şubat 2009 Pazartesi 11:19
Cep Telefonu Patladı, Öldürdü

Çin’in Guangzhou şehrinde Lenovo shop’ta tezgâhtar olarak çalışan genç gömlek cebinde taşıdığı cep telefonu patlayınca hayatını kaybetti. Gelen ilk haberlere göre 20 yaşlarında olan genç, kazadan kısa süre önce telefonunun pilini yeni bir tanesiyle değiştirmiş ve telefona takmadan önce şarj etmişti. Olaya tanık olan görgü şahitlerinden birisi patlamanın gencin boynundaki atar damarın yırtılmasına yol açtığını, yoğun kan kaybının gencin ölümüne neden olduğunu belirtti.


Patlamanın meydana geldiği olay yeri

Patlayan pilleri ilk defa duymuyoruz ama bu ölümle sonuçlanan ilk patlayan pil vakası. Eski telefonunuz için yan sanayi pil almayı düşünüyorsanız ve isimsiz veya bilinmeyen bir marka almaktan kaçının. Ve orijinal pil kullanıyor bile olsanız, telefonunuzu boynunuza yakın bir yerde taşımamanız akıllıca olacaktır.


Daha önce yaşanan olaylardan birisi

Sadece Çin’de son 6 yılda 7 defa yaralanmayla sonuçlanan cep telefonu pil patlaması yaşanmış. Son vakanın ölümle sonuçlanması, cep telefonlarının toplu taşıma araçları başta olmak üzere bşrçok alanda kullanımını yeniden tartışmaya açacağı muhakkak.

:: Otobüslerde telefonunuzu kapamak yerine titreşime alanlara bakış açınız nedir? Ya da onlardan birisi misiniz?
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Cep Telefonu Patladı, Öldürdü”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ben cep telefonu kullanmıyorum rahatım valla 🙂

" Cep Telefonu Patladı, Öldürdü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cep Telefonu Patladı, Öldürdü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cep Telefonu Patladı, Öldürdü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "