Okunma

Ceplere En Çok Oyun İndiriliyor


11 Temmuz 2011 Pazartesi 18:30
Ceplere En Çok Oyun İndiriliyor

Mobil uygulama mağazaları, başarıları halkalarına her geçen gün yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu başarının ortaya çıkmasındaki en önemli pay ise mobil oyun sektöründeki hızlı değişim. İlgi çekici oyunlar, kısa sürede hızla yayılarak, geliştiricisine Milyon Dolarlar kazandırabiliyor.

Oyunların bu başarısını ortaya koyan bir araştırma yayınlayan Nielsen araştırma şirketi, mobil uygulama mağazalarından içerik indiren kullanıcıların %64’lük kesimi, bir ay içinde en az bir oyun indirdiğini ortaya koyuyor.

Mobil oyunların dışındaki popüler kategorileri de sıralayan Nielsen, hava durumunu gösteren widgetlerın ikinci, sosyal medya istemcilerinin ise üçüncü olduğu gösteriyor.

Kullanıcıların para ödedikleri mobil içerikler listesinde de yine oyunlar ilk sırada yer alıyor. Elbette ki bu konuda çıtayı yükselten de yine AppStore kullanıcıları. Akıllı telefon sahiplerinin %93’ü oyunlara para ödüyor. İkinci sırada ise %87 ile eğlence odaklı geliştirilmiş üçüncü şahıs yazılımlar yer alıyor.

:: Bugüne kadar cep telefonunuza indirdiğiniz bir mobil içeriğe hiç para ödediniz mi?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ceplere En Çok Oyun İndiriliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ceplere En Çok Oyun İndiriliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ceplere En Çok Oyun İndiriliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "