Cepte Kota Aşımına Son


03 Mayıs 2010 Pazartesi 16:46
Cepte Kota Aşımına Son

3G ile birlikte mobil interneti daha fazla kullanmaya başladık. Dilediğiniz hemen her yerde internete erişebilir olmak, hayatı kolaylaştırıyor olmasının yanında dikkatlerden kaçan küçük detaylar fatura döneminde sinirlerinizi bozabilir. Özellikle bazı üçüncü şahıs yazılımlar bir anlık dikkatsizliğinizden yararlanarak internete erişim sağlayabilir. İşte bu gibi durumların önüne geçmek dahası ilk kez deneme fırsatı bulduğunuz yazılımların kontrol altında olduğundan emin olmak için yazımızdaki uygulama en güzel çözüm.

 

TraffControl isimli mobil yazılımın işleyiş mantığı aslında gayet basit. Belirlediğiniz zaman dilimi içersinde, belirli miktar data transferinin yapılması için cihazı sınırlayabiliyorsunuz. Kullanımı oldukça kolay olan yazılım, görselde de gördüğünüz gibi çok fazla teferruattan oluşmuyor ve işletim sisteminin kendi kullanıcı arayüzünü kullanıyor.

Zaman Belirleyin

Yazılımın faaliyete geçeceği saati detaylı bir şekilde girebilmeniz mümkün. Sonlandırılacak olan zamanı da girdiğiniz takdirde uygulama bu süre içersinde veri erişiminizi takip etmeye başlayacak.

Limit Belirleme

Belirlediğiniz süre içersinde kullanılmasını istediğiniz kota miktarını megabyte cinsinden belirlemeniz gerekiyor.

Aktifleştirme

Yazılımın faaliyete geçeceği saati ve sonlandırılacağı saatin yanı sıra sınırlanacak kota miktarını da girdikten sonra ekranın sağ alt köşesindeki Start butonuna bastığınızda program faaliyete geçiyor.

Bağlantıyı Sonlandırma

Belirlediğiniz süre içersinde, belirlediğiniz kriterler aşıldığı takdirde şebeke ile veri erişimi otomatik olarak sonlandırılıyor. Herhangi bir linkte tıkladığınızda yahut sizin bilginiz dışında erişim isteği olduğu takdirde ekrana bağlanmak istediğiniz erişim noktasını seçmeniz isteniyor.

İstatistikler Ve İndirme Adresi

Programın özel bir istatistik ekranı da bulunuyor. Buradan yazılım etkin olduğu anlarda kullanılan veri miktarlarının tarihsel bir sıralama içersinde görüntülenmesi amaçlanmış. Ancak yaptığımız incelemede bu ekranın çok da doğru işlemediğini gördük.

Symbian işletim sistemine sahip ve OS9 çekirdeğini taşıyan akıllı telefonlar ile uyumlu çalışan uygulamaya burada yer alan SDN Download sayfalarından erişebilirsiniz.

:: Mobil internet kullanımından kaynaklı sebepler sonucu istenmeyen sonuçlar ile karşılaştığınız oldu mu?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Cepte Kota Aşımına Son konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cepte Kota Aşımına Son ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cepte Kota Aşımına Son ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  3. 3 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  4. 4 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  5. 5 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  6. 6 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  7. 7 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  8. 8 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  9. 9 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
  10. 10 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası