Cepte PDF Görüntülemenin Kolay Yolu


11 Nisan 2010 Pazar 15:48
Cepte PDF Görüntülemenin Kolay Yolu

Yazımıza konu olan mobil uygulamanın adı Pdf+. PDF dökümanlarını cep telefonunda hızlı ve etkili bir şekilde görüntülemeye olanak tanıyan yazılım, kullanışlı özellikleri ile de okunabilirliği ve görüntülemeyi kolay hale getiriyor. Türevi birçok mobil programdan çok daha hızlı olduğunu gördüğümüz pdf+ bilgisayarı aratmayan bir performansın altına imza atmayı başarıyor.

Kurulum Ve Dil Desteği

Uygulama yedi farklı dil seçeneği ile birlikte geliyor. Bu seçeneklerin arasında ne yazık ki Türkçe yer almıyor. Sertifika sorunu bulunmayan yazılım, iPhone’un yanı sıra OS9 çekirdeğini taşıyan tüm Symbianlı akıllı telefonlar ile sorunsuz çalışıyor.

Karakter Desteği

Dil sorgusunun ardından karşılaştığınız bir başka ekranda ise Uzakdoğu alfabeleri desteği isteyip istemediğiniz sorgulanıyor. Eğer görüntüleyeceğiniz PDF dokümanlarında Japonca ya da Çince karakterler de bulunuyorsa bu seçimi de yapabilirsiniz.

Dosya Yöneticisi

Kurulumun ardından tüm sistem dizinlerinin sekmeli olarak yer aldığı bir ekran ile karşılaşıyorsunuz. Buradan pdf dokümanlarını bulmak ve görüntülemek oldukça kolay. Ayrıca eklenen Recent sekmesi sayesinde sık kullandığınız PDF belgelerine tek tuşla kolayca erişebiliyorsunuz.

Ön Tanımlı Olarak Pdf+’ı Atama

Uygulamanın Settings seçeneğine giderek Pdf+’ı ön tanımlı PDF görüntüleme yazılımı olarak atayabiliyorsunuz. Bu sayede elektronik postalardaki ekleri yahut web sayfalarından indirdiğiniz dokümanları doğrudan Pdf+ ile görüntüleyebiliyorsunuz.

SDN Magazin’i Cepte Görüntüleyin

Dosyaların işlenip görüntülenmeye hazır hale gelmesi için biraz beklemeniz gerekiyor. Bu süre dokümanın içeriğine ve boyutuna göre farklılık gösterebiliyor. SDN Magazin’in son sayısını görüntülerken maksimum 30 saniye kadar bekledik.

Tam Ekran Desteği

Uygulamanın onlarca kullanımı ve görüntülemeyi kolaylaştıran aracı bulunuyor. Bunların birçoğuna çeşitli kısayollar ile erişebiliyorsunuz. Pencere görünümünde ekranın altında bulunan üç ikon ana işlevlerin kullanımını ifade ediyor. Soldan itibaren ilk seçenek ile bir sonraki sayfaya gidebiliyor, ikinci seçenek ile sayfa içersinde arama yapabiliyorsunuz. En sağdaki ikon ise tam ekran moduna geçmeye olanak tanıyor.

Kolay Kısayollar

Tam ekran moduna geçtiğinizde üç yeni simgenin ekranın en altına yerleştiğini göreceksiniz. Bunlardan üzerinde artı bulunan mercek sayfayı yakınlaştırmayı sağlıyor. Merceğin hemen sağındaki ikon ise yatay modan dikey moda geçme işlevi görüyor. Tabi bu işlevi ivmeölçer ile de yerine getirebiliyorsunuz. En sağdaki kısımdan ise yazılımın diğer işlevlerine ulaşılabiliyor.

Arama Kutusu

Arama kutusu oldukça işlevsel ve hızlı çalışıyor.

Yatay Ekran Modu

Yatay modda kullanım için de özel bir dizayn tercih edilmiş. Sağ tarafa alınan kısayollar, kullanım kolaylığı sağlamanın yanı sıra ekranın optimum işlevsellikte kullanılabilir olmasına olanak tanımış.

İndirme Adresi

Kullanımı kolaylaştıran birçok işlevi ve kişiselleştirilebilir özellikleri bulunan yazılımın ne yazık ki ücretsiz bir sürümü bulunamıyor. Programın iPhone ve Symbian ile uyumlu sürümlerini indirebileceğiniz resmi web sayfasına burada yer alan bağlantıdan hemen ulaşabilirsiniz.

:: Cep telefonunuzda PDF belgelerini görüntülüyor musunuz?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Cepte PDF Görüntülemenin Kolay Yolu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cepte PDF Görüntülemenin Kolay Yolu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cepte PDF Görüntülemenin Kolay Yolu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  2. 2 Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı! Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı!
  3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!