Cepte PDF Görüntülemenin Kolay Yolu


11 Nisan 2010 Pazar 15:48
Cepte PDF Görüntülemenin Kolay Yolu

Yazımıza konu olan mobil uygulamanın adı Pdf+. PDF dökümanlarını cep telefonunda hızlı ve etkili bir şekilde görüntülemeye olanak tanıyan yazılım, kullanışlı özellikleri ile de okunabilirliği ve görüntülemeyi kolay hale getiriyor. Türevi birçok mobil programdan çok daha hızlı olduğunu gördüğümüz pdf+ bilgisayarı aratmayan bir performansın altına imza atmayı başarıyor.

Kurulum Ve Dil Desteği

Uygulama yedi farklı dil seçeneği ile birlikte geliyor. Bu seçeneklerin arasında ne yazık ki Türkçe yer almıyor. Sertifika sorunu bulunmayan yazılım, iPhone’un yanı sıra OS9 çekirdeğini taşıyan tüm Symbianlı akıllı telefonlar ile sorunsuz çalışıyor.

Karakter Desteği

Dil sorgusunun ardından karşılaştığınız bir başka ekranda ise Uzakdoğu alfabeleri desteği isteyip istemediğiniz sorgulanıyor. Eğer görüntüleyeceğiniz PDF dokümanlarında Japonca ya da Çince karakterler de bulunuyorsa bu seçimi de yapabilirsiniz.

Dosya Yöneticisi

Kurulumun ardından tüm sistem dizinlerinin sekmeli olarak yer aldığı bir ekran ile karşılaşıyorsunuz. Buradan pdf dokümanlarını bulmak ve görüntülemek oldukça kolay. Ayrıca eklenen Recent sekmesi sayesinde sık kullandığınız PDF belgelerine tek tuşla kolayca erişebiliyorsunuz.

Ön Tanımlı Olarak Pdf+’ı Atama

Uygulamanın Settings seçeneğine giderek Pdf+’ı ön tanımlı PDF görüntüleme yazılımı olarak atayabiliyorsunuz. Bu sayede elektronik postalardaki ekleri yahut web sayfalarından indirdiğiniz dokümanları doğrudan Pdf+ ile görüntüleyebiliyorsunuz.

SDN Magazin’i Cepte Görüntüleyin

Dosyaların işlenip görüntülenmeye hazır hale gelmesi için biraz beklemeniz gerekiyor. Bu süre dokümanın içeriğine ve boyutuna göre farklılık gösterebiliyor. SDN Magazin’in son sayısını görüntülerken maksimum 30 saniye kadar bekledik.

Tam Ekran Desteği

Uygulamanın onlarca kullanımı ve görüntülemeyi kolaylaştıran aracı bulunuyor. Bunların birçoğuna çeşitli kısayollar ile erişebiliyorsunuz. Pencere görünümünde ekranın altında bulunan üç ikon ana işlevlerin kullanımını ifade ediyor. Soldan itibaren ilk seçenek ile bir sonraki sayfaya gidebiliyor, ikinci seçenek ile sayfa içersinde arama yapabiliyorsunuz. En sağdaki ikon ise tam ekran moduna geçmeye olanak tanıyor.

Kolay Kısayollar

Tam ekran moduna geçtiğinizde üç yeni simgenin ekranın en altına yerleştiğini göreceksiniz. Bunlardan üzerinde artı bulunan mercek sayfayı yakınlaştırmayı sağlıyor. Merceğin hemen sağındaki ikon ise yatay modan dikey moda geçme işlevi görüyor. Tabi bu işlevi ivmeölçer ile de yerine getirebiliyorsunuz. En sağdaki kısımdan ise yazılımın diğer işlevlerine ulaşılabiliyor.

Arama Kutusu

Arama kutusu oldukça işlevsel ve hızlı çalışıyor.

Yatay Ekran Modu

Yatay modda kullanım için de özel bir dizayn tercih edilmiş. Sağ tarafa alınan kısayollar, kullanım kolaylığı sağlamanın yanı sıra ekranın optimum işlevsellikte kullanılabilir olmasına olanak tanımış.

İndirme Adresi

Kullanımı kolaylaştıran birçok işlevi ve kişiselleştirilebilir özellikleri bulunan yazılımın ne yazık ki ücretsiz bir sürümü bulunamıyor. Programın iPhone ve Symbian ile uyumlu sürümlerini indirebileceğiniz resmi web sayfasına burada yer alan bağlantıdan hemen ulaşabilirsiniz.

:: Cep telefonunuzda PDF belgelerini görüntülüyor musunuz?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Cepte PDF Görüntülemenin Kolay Yolu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cepte PDF Görüntülemenin Kolay Yolu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cepte PDF Görüntülemenin Kolay Yolu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2