Okunma

CERN’i de Hack’lediler


13 Eylül 2008 Cumartesi 12:32
CERN’i de Hack’lediler

Yüzyılın deneyi olarak görülen ve CERN‘de yapılan Large Hadron Collider ile ilgili endişeleri olanların artık paranoya yapabilecekleri bir olay daha var. Kendilerine GST: Greek Security Team(Yunan Güvenlik Ekibi) diyen bir grup hacker, deneyin yapıldığı merkezdeki bilgisayarlara saldırıda bulundu.

Bir Adım Sonrası LHC

LHC’nin devasa detektörlerini kontrol eden bilgisayar sistemine “bir adım uzaklıkta” olan bilgisayara sızan hacker’lar, hasar görmüş bir CERN dosyası ve erişimi kapanan bir web sayfası dışında büyük bir hasar vermedi. Deneyin gidişatını etkilemediği söylenen saldırı, yine de CERN’deki bilim adamları tarafından “ürkütücü bir deneyim” olarak yorumlandı.

:: Hacker’ların deney ile ne alıp veremediği olabilir?

Bilgi İçin: CERN
Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" CERN’i de Hack’lediler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CERN’i de Hack’lediler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CERN’i de Hack’lediler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "