CES 2021’in en iyi robot süpürgeleri


13 Ocak 2021 Çarşamba 07:00
CES 2021’in en iyi robot süpürgeleri

CES 2021’in öne çıkan teknoloji markaları, akıllı ev inovasyonları ile kullanıcıları etkilemeye devam ediyor. Son birkaç yılda hızlı bir şekilde büyüme kaydeden akıllı ev ürünleri, pandemi şartlarında herkesin evde kaldığı dönemde tüm dikkatleri üzerine topluyor. Özellikle robot süpürge kategorisi yenilikçi ürünleri ile kullanıcıların ilgi odağı haline gelmiş durumda

Robot süpürgeler, her zamankinden daha iyi

Temizleme performansı, navigasyon sistemi ve özellikleri gelişen robot süpürgeler, hayal edilemeyecek seviyede ilerlemeye devam ediyor. Her yeni model ile bir önceki nesilden daha iyi temizlik yapabilen robot süpürgeler, gelişmiş yapay zeka teknolojileri ile de öne çıkıyor. Aynı zamanda robot süpürge piyasasında artan rekabet, fiyat açısından da kullanıcıların yüzünü güldürüyor.

CES 2021’de öne çıkan en iyi robot süpürgeler ise gene sektörün enlerinden geliyor. CES’in en iyi robot süpürgesi hiç şüphesiz Samsung JetBot 90 AI+ oluyor. Robot süpürgelerin en büyük sorunlarından biri, çekmemeleri gereken nesneleri haznesine alarak makinenin bozulmasıdır. Samsung, yeni nesil robotu ile bu sorunu ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Samsung, yeni robotu JetBot 90 AI+’a ev izleme için, evinizi uygulamadan kontrol edebileceğiz video kamerası koyarak, geniş bir kontrol mekanizması sunuyor. Böylece istenmeyen nesnelere karşı robot süpürgenizi uyarabilmeniz mümkün olacak. Engel algılama ve engellerden kaçınma için 3D sensörler ve yapay zeka ile geliştirilmiş LİDAR sensörü bulunan robot süpürge, güvenli bir kullanım sunuyor.

JetBot 90 AI+ ayrıca, her temizlik döngüsünden sonra toz haznesini boşaltmak zorunda kalmamanız için kir birikintilerini tutan bir taban sayesinde kendi kendini boşaltabiliyor. Wi-Fi bağlantısı ve “kullanılmayan bölgeler” gibi bir takım teknik özellikler ile öne çıkan robot süpürgenin fiyatı ise henüz belli değil.

CES’te öne çıkan bir diğer robot süpürge de Roborock S7 oluyor. Markanın şimdiye kadarki en iyi robotu olan S7, hem paspas hem de vakum görevi görüyor. Bir halıyı algılayabilen S7, paspasını kafasını kaldırarak süpürme işlemine başlayabiliyor. Sert zeminleri temizlemek için sonik titreşim teknolojisi ve halıların derinliklerindeki kiri temizlemek için 2500 PA emiş gücüne sahip Roborock S7, Mart ayının sonunda 650 dolardan satışa sunulacak.

Eufy’den fiyat performans odaklı robot

Fiyat performans odaklı robot süpürgeleri ile tanınan Eufy’de, CES 2021’de en iyi robotunu tanıttı. RoboVac L80 adındaki süpürge, orta segment bir model olarak karşımıza çıkıyor.  Yeni nesil süpürge göze hitap eden görünümünün yanı sıra her biri 2.000 PA emiş değerine sahip ikiz türbine sahip. Piyasadaki en iyi robot süpürgelerden bile daha fazla emiş gücü sunan RoboVac L80’nin gerçek zamanlı ve çok katmanlı haritalama teknolojisi de dikkat çekiyor. 

Ayrıca farklı temizleme modları ve uygulama desteği de sunan yeni nesil robot süpürge, normal model L80 ve ekstra paspaslama teknolojisi de sunan L80 Hibrit olarak iki farklı model ile kullanıcıları karşılıyor. 2021’in ortalarında satışa sunulması beklenen robot süpürge, L80 için 550 ve L80 Hibrit için 600 dolardan satışta olacak.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 gün önce

Neredeyse iki yıldır kullandığım iRobot s9 plus özelliklerine yaklaşmışlar, aferin Samsung her kulvarda taklit etmeyi ama yetişememeyi çok güzel başarıyorsun.

" CES 2021’in en iyi robot süpürgeleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CES 2021’in en iyi robot süpürgeleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CES 2021’in en iyi robot süpürgeleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!