Okunma

Cezayir’de Facebook Şoku


13 Şubat 2011 Pazar 20:00
Cezayir’de Facebook Şoku

Mısır’da Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek’e karşı süregelen halk isyanı, pek çok komşu ülkede etkisini hissettirdi. Bu tür durumlarda ise, olası organizasyonlara karşı önlem amacı güdülerek, internet maalesef yasaklanıyor. Daha önce Mısır’da, internet üç gün süreyle kapatılmış ve iletişim dondurulmuştu. Böylece, ortaya muazzam boyutta bir sanal dünya krizi çıkmıştı.

Yasaklar Zinciri

Şimdi de Cezayir’de, Facebook erişimi yasaklandı ve düzinelerce servis sağlayıcıya ulaşım engellendi. Ünlü İngiliz yayın organı Telegraph’ın haberine göre Twitter’ın da yolda olduğu ve kısa süre içinde internetin, Mısır örneğindeki gibi toptan kapatılacağı iddia ediliyor. Geleceğin ne getireceği ise bilinmiyor.

:: Facebook’un yasaklanması hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Cezayir’de Facebook Şoku”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  İlk domino taşı devrilmiş.
  Neyi yasaklarlarsa yasaklasınlar

  Dikta ile bir bu kadar yıl gelmişler
  Demek ki neymiş?
  “Her yolun bir sonu var”

" Cezayir’de Facebook Şoku konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cezayir’de Facebook Şoku ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cezayir’de Facebook Şoku ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "