Okunma

Chrome Android sürümü için yeni özellik!


14 Aralık 2018 Cuma 07:00
Chrome Android sürümü için yeni özellik!

Tarayıcılar yeni güncellemeleri ile hem performans açısından hem de işlevsellik açısından rekabet edebilmek adına önemli özellikler getiriyor. Google, Chrome Android sürümü için yeni özelliğini duyurdu!

Chrome Android sürümü önemli bir özelliği sunacak!

Tarayıcı konusunda her tarayıcının ayrı bir kitlesi var ve aslına bakarsak her kitle başka bir tarayıcıyı kullanma konusunda önyargılı davranıyor. Bu süreçte tarayıcılara çıkan özelliklerde farklı kitleler tarafından fazlasıyla eleştiriliyor.

Google Chrome ise Android için yeni yapacağı güncelleme ile sekmelerdeki işlevselliği artırmak adına tüm sekmeleri aynı anda kapatma özelliğini uygulamasına entegre edecek.

Tüm sekmeleri kapatma özelliği zaten birçok tarayıcıda olduğu gibi Chrome içerisinde de mevcuttu. Fakat işlevselliği artırılmış bir buton haline gelecek olan özellik kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak.

Chrome Android sürümü için yeni özellik! SDN-2

Daha önce sekme sayfasına giderek, diğer menüler arasında birkaç işlem süren tüm sekmeleri kapatma özelliği, yeni güncelleme ile ekranın alt kısmında bulunan çöp kutusu simgesi ile tek bir dokunuşa sığdırılacak.

Aslına bakarsak bu küçük ama işlevsel özellikler diğer tarayıcılar ile rekabette önemli yer tutuyor çünkü kullanıcılar işlevselliğe büyük ölçüde önem veriyor.

Peki, sizce bu özellik gerçekten işlevsel mi yoksa gereksiz bir ayrıntı mı?
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Chrome Android sürümü için yeni özellik!”

 1. Mustafa dedi ki:

  Google Chrome tarayıcı dünyasında lider marka..

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Günlük hayatımda hem Opera hem Chrome kullanıyorum. Hız bakımından Chrome bir miktar daha iyi ama o reklamlar çileden çıkarıyor insanı. Bi yazı okuyacağım, yazının üstüne on tane reklam çıkıyor. İnsaf yani insaf. Sırf reklam görmek için kullanıyoruz gibi hissettiriyor Chrome.
  Opera ise hız bakımından Chrome’a göre bir tık yavaş, ama bu durumun reklamları engellemek için tüm veriyi filtrelemesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Bu yüzden kabul edilebilir bir durum bir miktar yavaş olması Chrome’a göre.
  İşlevsellik açısından Opera daha kullanışlı bana göre. Ayrıca VPN’e gerek kalmadan Wikipedia’ya girilebiliyor rahatlıkla. Bence bu çok güzel bir kolaylık ve avantaj.
  Ayrıca Opera da Chromium tabanlı olduğu için Chrome tarayıcısında yapılabilen her şeyi Opera’da da yapabiliyorsunuz. Youtube’un Chrome’da, Firefox’a göre daha hızlı çalıştığını duymuşsunuzdur. Shadow API Chrome da olduğu gibi Opera’da da mevcut olduğu için YouTube Opera’da da oldukça iyi çalışıyor.

 3. Anonim dedi ki:

  En iyisi Opera’dır. Dahili Ad Blocker’ı ile de mobil cihazlardaki en önemli güvenlik unusurlarından biridir; çünkü virüslerin çoğu ne yazık ki reklam kaynaklıdır…

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Eklenti desteği gelmediği sürece Chrome android benim için bir anlan ifade etmiyor. Chrome’dan bir tık yavaş olsa da Samsung tarayıcısı fazlasıyla yapıyor işini.

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Google Chrome’un hızına veya performansına lafım yok, ancak Chrome’un mobil sürümünün rakiplerine oranla çok basit kaldığı kanaatindeyim. Özellik olarak getire getire bunu mu getiriyorlar? Hali hazırda bir çok tarayıcıda bulunan sıradan bir şey. Ben uzun süredir Chrome yerine Samsung Browser kullanıyorum. Diğer birçok tarayıcı gibi Chrome’un aksine sayısız özellik ve eklenti desteği sunuyor. Bence Google, Chrome’un mobilinin ek özellikleri için kendini biraz daha zorlaması gerek. Hızlı ama özellik bakkmından geride kaldığını düşünüyorum.

" Chrome Android sürümü için yeni özellik! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Chrome Android sürümü için yeni özellik! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Chrome Android sürümü için yeni özellik! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "