Chrome kullanıcı güvenliği için harekete geçti


18 Ağustos 2020 Salı 12:45
Chrome kullanıcı güvenliği için harekete geçti

En çok kullanılan internet tarayıcılarından olan Chrome, kullanıcı güvenliği için önemli bir adım attı. Kullanıcıların güvenli bir şekilde internet sitelerini kullanmalarını hedefleyen Google, tarayıcısında özel bilgiler üzerine çalışıyor.

Bu çalışma sonunda da kullanıcıların kişisel bilgilerini girdiği formlara dikkat kesildi. Birçok kez bu formlar aracılığıyla kullanıcı bilgilerinin ele geçirildiği ve güvenliğin sağlanması gerektiği görüldü.

Chrome kullanıcı güvenliği için çalışıyor

Yapılan çalışma sonucunda birçok kez kullanıcı verisinin güvenli olmayan formlar üzerinden çalındığı tespit edildi. Belli güvenlik şartlarını taşımayan formlar nedeniyle kullanıcıların en gizli bilgilerinin sızabildiği ve bilgisayar korsanları tarafından kullanıldığı tespit edildi.

Kullanıcılarla buluşacak olan Chrome 86 sürümüyle birlikte kullanıcı güvenliği için riskli olan formlara uyarı notu eklenecek. Eğer kullanıcı güvenli olmayan bir forma veri girişi yaparsa tarayıcı bir uyarı mesajı gösterecek.

chrome kullanıcı güvenliği

Bununla birlikte güvenli olmadığı belirtilen formlar için otomatik doldurma özelliği de kullanılamayacak. Güvenli olmamasına rağmen kullanıcı formu kullanmak isterse, bütün bilgilerini elle girmesi gerekecek.

Google tarafından Chrome için güvenlik önlemleri alındığı biliniyor. Birçok kez kullanıcı bilgilerinin çalınmasının ardından Google harekete geçmiş ve güvenlik konusuna ağırlık vermişti.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Chrome kullanıcı güvenliği için harekete geçti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Chrome kullanıcı güvenliği için harekete geçti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Chrome kullanıcı güvenliği için harekete geçti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik! iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik!
  2. 2 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor? 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor?
  3. 3 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
  4. 4 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
  5. 5 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
  6. 6 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
  7. 7 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  8. 8 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  9. 9 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  10. 10 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?