Okunma

Chrome’da VR Deneyimi!


26 Haziran 2016 Pazar 15:00
Chrome’da VR Deneyimi!

Teknoloji şirketlerinin sanal gerçeklik teknolojilerini odaklarına alarak meydana getirdikleri çalışmalar genişlemeye devam ediyor.

VR sektörünün dev oyuncularından biri olan Google ise, kullanıcıların VR deneyimini Chrome üzerinden sağlayabileceklerini açıkladı.

Google VR Chrome’da!

Google Cardboard ve Google DaYDream çözümleri ile piyasada varlığını sürdüren Google, kullanıcıların Chrome üzerinden sanal gerçeklik deneyimlerini yaşamalarını sağlayacak.

30 Mart tarihinden bu yana konuşulan konu çerçevesinde Google, kullanıcıların VR cihazlarını Chrome ile bütünleştirerek kullanabileceklerini ifade etti.

Henüz Chrome Dev Kanalı kullanıcıları için geçerli olacak bu özellik, kullanıcıların Cardboard ve Daydream kullanarak sanal gerçeklik teknolojilerini kullanmalarını sağlayacak.

16-06/26/unnamed.png

Google’ın VR ile web platformunu bütünleştirmeye yönelik olan girişiminin, daha sonraki süreçte farklı çözümlerin meydana gelmesinde rol oynayabileceği Android Authority’deki haberde yer aldı.

Henüz ilk aşamada olan çözümün, sistem oturana dek çeşitli aksaklıklara sebebiyet vereceği dile getiriliyor.

Google’ın söz konusu girişiminin, piyasanın diğer VR oyuncularının sonraki girişimlerini tetikleyecek nitelikte olduğunu söyleyebiliriz.

:: Google VR’ın Chrome Dev platformunda kullanılması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Chrome’da VR Deneyimi!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    BOŞ BELEŞ İŞLER HOLOGRAMI GELİŞTİRSİNLER KARTONLA OLMUYOR BU İŞLER.

" Chrome’da VR Deneyimi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Chrome’da VR Deneyimi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Chrome’da VR Deneyimi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "