Okunma

CIA 15 yaşındaki hacker tarafından hacklendi!


20 Ocak 2018 Cumartesi 23:00
CIA 15 yaşındaki hacker tarafından hacklendi!

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir gerçeğe göre, CIA 15 yaşındaki hacker tarafından hacklenmiş. Genç hacker, CIA müdürünü hackleyerek İran ve Afganistan‘la alakalı kritik bilgileri çaldı!

CIA 15 yaşındaki hacker tarafından nasıl hacklendi?

cia 15 yaşındaki hacker tarafından hacklenmiş sdn

ABD’nin istihbarat konusunda çok güvendiği CIA, 3 yıl önce şu anda 18 yaşında olan bir hacker tarafından hacklenmiş. Sadece sosyal mühendislik kullandığı açıklayan Kane Gamble, CIA müdürünün bilgileri aracılığıyla 20.000 FBI ajanının bilgilerini 2015 yılında internete sızdırmıştı.

Afganistan ve İran ile ilgili devlet sırlarını da ortaya çıkaran Kane, Crackas With Attitude isimli hacker grubunun lideri. Şubat 2016’da yakalanan Kane Gamble’ın duruşmada açıkladığı bu durum sosyal mühendisliğin ne denli büyük sonuçlar doğurabileceğinin bir göstergesi.

Yargılanma süreci devam eden Kane Gamble, savunmasında yaptığı işlerden herhangi bir maddi kazanç sağlamadığını da belirtti.

:: Genç hackerın CIA’yi hacklemesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “CIA 15 yaşındaki hacker tarafından hacklendi!”

  1. Halis Çakmak dedi ki:

    Amerika düşmanı değiliz, ama çıkarı için herşeyi mübah sayanları da sevmiyoruz. Bugün afrin yarın mümbiç’teyiz çıkar için değil huzur ve barış için. Biz buyuz hep olduğu gibi. Milyarlarca dolarlık Hollywood cia balonu 15 yaşındaki bir Amerikalı tarafından söndürüldü. Yani onca şamata ve efsane basit bir olaydan ibaretmiş. Yani neymiş doğru olanın karşısında ne kadar durursan dur, ne kadar güçlü olduğunu sansalarda boş bir hikaye ve balon olduğun eninde sonunda ortaya çıkar. Terörün adı devlet de olsa kanun da olsa terör terördür. Hollywood da olsan Amerika da olsan hakka hukuka değilde çıkarına uyanı kural tanımadan yapıyorsan sonuçta suçlu olduğunu kendi toplumunda kabul eder ve bunu ortaya koymaktan çekinmez. İnsan dediğin budur din dil ırk renk farketmez…..

" CIA 15 yaşındaki hacker tarafından hacklendi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CIA 15 yaşındaki hacker tarafından hacklendi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CIA 15 yaşındaki hacker tarafından hacklendi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "